18.7 C
Amaliáda
Τρίτη, 23 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΕιδήσειςΑθλητισμόςΤα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα τοπικά πρωταθλήματα

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα τοπικά πρωταθλήματα

Σχετικές ιστορίες

Δράσεις και εκδηλώσεις σήμερα Τρίτη 23-4-2024 στην Ηλεία

ΤΡΙΤΗ 23 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2024 Προγραμματισμένες διακοπές υδροδότησης στις Κοινότητες Νεοχωρίου,...

Σαν Σήμερα 23 Απριλίου

22 Απριλίου | 23 Απριλίου | 24 Απριλίου Γεγονότα 215 π.Χ....

Διόρθωση πληθυσμού σε Ροβιάτα και Σαβάλια

Δημοσιεύτηκαν στην Εφημερίδα της Κυβέρνησης τα αποτελέσματα της Απογραφής...

Τεστ Παπ από το Δίκτυο Μαιών Αμαλιάδας στην Αρχαία Ολυμπία

Ο Δήμος Αρχαίας Ολυμπίας, μέσω του Τμήματος Κοινωνικής Προστασίας και του Κέντρου Κοινότητας, σε...

Πασχαλινό παζάρι στο 6ο Δημοτικό Σχολείο Πύργου

Από τον Σεπτέμβριο της φετινής σχολικής χρονιάς το 6ο...
spot_img

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΕΙΑΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Ξενοφών Κρεστένων – Ηλειακός Λεχαινών 4-1
Λευκός Αστέρας Σκουροχωρίου – Δόξα Ν. Μανωλάδας 1-2
Ολυμπιακός Σαβαλίων – Θύελλα Πύργου 5-3
Απόλλων Ν. Φιγαλείας – Πήγασος Πρασίνου 0-0
Πανηλειακός Πύργου – Αστέρας Αμαλιάδας 1-1
Ρεπό: Αίας Γαστούνης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(19 αγώνες)

  1. Ξενοφών Κρεστένων 32-8 42
  2. Θύελλα Πύργου 47-16 38
  3. Ηλειακός Λεχαινών 42-20 36
  4. Δόξα Νέας Μανωλάδας 28-20 32
  5. Αστέρας Αμαλιάδας 33-17 30
  6. Πανηλειακός Πύργου 23-30 19
  7. Ολυμπιακός Σαβαλίων 22-35 15
  8. Αίας Γαστούνης 12-28 14
  9. Λευκός Αστέρας Σκουροχωρίου 14-31 12
  10. Απόλλων Νέας Φιγαλείας 21-48 11
  11. Πήγασος Πρασίνου 13-33 11

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΕΙΑΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Π.Α.Ο. Κακοβάτου – Δάφνη Ανδραβίδας 0-5
Α.Ο. Μακρισίων – Πέλοπας Πύργου 3-1
Μυρσιναϊκός Μυρσίνης – Διγενής Χαριάς 0-4
Ολυμπιάδα Γουμέρου – Θύελλα Καρδαμά 0-2
Α.Ο. Κάστρου – Ολυμπιακός Λαμπετίου 1-2
Κεραυνός Χειμαδιού – Ηλειακός Βαρθολομιού 4-1
Κένταυρος Σωστίου – Πρόοδος Σαλμώνης 0-3 α.α.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(20 αγώνες)

  1. Δάφνη Ανδραβίδας 60-14 54
  2. Α.Ο. Μακρισίων 58-20 44
  3. Π.Α.Ο. Κακοβάτου 40-24 40
  4. Διγενής Χαριάς 51-36 37
  5. Πέλοπας Πύργου 39-27 36
  6. Θύελλα Καρδαμά 42-24 36
  7. Κεραυνός Χειμαδιού 38-35 31
  8. Ολυμπιάδα Γουμέρου 43-38 29
  9. Ολυμπιακός Λαμπετίου 26-44 23
  10. Ηλειακός Βαρθολομιού 29-40 22
  11. Μυρσιναϊκός Μυρσίνης 28-45 20
  12. Α.Ο. Κάστρου 31-57 18
  13. Πρόοδος Σαλμώνης 28-52 13
  14. Κένταυρος Σωστίου* — — —
  • Ο Κένταυρος Σωστίου αποχώρησε από το πρωτάθλημα

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Ολυμπιακός Ζαχάρως – Πέλοπας Πελοπίου 1-0
Αλφειονίδα Αλφειούσας – Νέος Ατρόμητος Λαστεΐκων 5-5
Α.Σ. Πύργος – Α.Π.Ο Ώλενας 5-3
Άγιος Δημήτριος Πουρναρίου – Αλφειός Επιταλίου 2-0
Α.Ο. Ανδρίτσαινας 2023- Αργοναύτης Κατακόλου 1-2
Α.Ο. Αγίου Γεωργίου – Κεραυνός Βρίνας 1-3

Η Βαθμολογία
(14 αγώνες)

  1. Πέλοπας Πελοπίου 54-10 37
  2. Νέος Ατρόμητος Λασταιίκων 51-14 33
  3. Κεραυνός Βρίνας 36-14 33
  4. Ολυμπιακός Ζαχάρως 32-12 31
  5. Α.Π.Ο. Ώλενας 35-22 30
  6. Α.Ο. Αγίου Γεωργίου 44-32 27
  7. Π.Α.Σ. Πύργος 40-26 26
  8. Α.Ο. Ανδρίτσαινας 2023 19-40 13
  9. Αλφειονίδα Αλφειούσας 30-28 13
  10. Αλφειός Επιταλίου 10-53 9
  11. Άγιος Δημήτριος Πουρναρίου 14-68 3
    12, Αργοναύτης Κατακώλου 4-62 3

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Προοδευτική Μανωλάδας – Αετός Κέντρου 3-0
Αίολος Πύργου – Λέοντες Αμαλιάδας 1-1
Ίφιτος Καλυβίων Ήλιδας – Άρης Δήμητρας 2-8
Α.Π.Ο. Κουρτεσίου – Αετός Αλποχωρίου 5-0
Ερμής Πύργου – Εθνικός Γερακίου αναβολή
Ατρόμητος Καβασίλων – Δόξα Ελαιώνα 3-0 α.α.

Η Βαθμολογία
(15 αγώνες)

  1. Ατρόμητος Καβασίλων 49-7 40
  2. Α.Π.Ο Κουρτεσίου* 62-3 41
    3, Προοδευτική Μανωλάδας 48-14 35
  3. Λέοντες Αμαλιάδας 51-15 31
  4. Άρης Δήμητρας 39-38 24
  5. Εθνικός Γερακίου 24-31 23
  6. Αετός Κέντρου 24-34 18
  7. Αετός Αλποχωρίου 21-38 16
  8. Αίολος Πύργου 25-37 15
  9. Ερμής Πύργου 22-40 9
  10. Ίφιτος Καλυβίων Ήλιδας 15-72 0
  11. Δόξα Ελαιώνα* — — —
  • Η Δόξα Ελαιώνα έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
spot_img

Εγγραφείτε

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Παραλάβετε καθημερνά την εφημερίδα Ενημέρωση στο σπίτι ή στο γραφείο

Τελευταίες Δημοσιεύσεις

error: Το περιεχόμενο προστατεύεται!!