Όμορφες στιγμές έζησαν μικροί και μεγάλοι στη Χριστουγεννιάτικη γιορτή του Δήμου Αρχαίας Ολυμπίας την Τρίτη 19 Δεκεμβρίου 2023, μ’ ένα πλούσιο ψυχαγωγικό πρόγραμμα που συνόδευσε τη φωταγώγηση του Χριστουγεννιάτικου δέντρου, μπροστά από το Δημαρχείο.
Πριν τη φωταγώγηση τουδέντρου ο Δήμαρχος κ. Γιώργος Γεωργιόπουλος ευχήθηκε χρόνια πολλά στα εκατοντάδες παιδιά και στους μεγάλουςπου έδωσαν το «παρών» στην εκδήλωση. Είχε προηγηθεί μια θαυμάσια θεατρική παράσταση με τη Frozen από τη μαγική ομάδα “Konstantin” η οποία είχε την επιμέλεια όλου του ψυχαγωγικού προγράμματος, με μουσική, χορό, face&handspainting,διαδραστικά παιχνίδια, δώρα από τον Αη Βασίλη και εκπλήξεις. Στον χώρο της αίθουσας εκδηλώσεων του Δημαρχείου λειτουργούσε και Χριστουγεννιάτικο bazaarαπό τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Νηπιαγωγείου Αρχαίας Ολυμπίας. Επίσης, στον χώρο της γιορτής υπήρχε μπουφές όπου προσφέρθηκαν στο κοινό γλυκά και αναψυκτικά.
Στην εκδήλωση παραβρέθηκαν επίσης ο Αναπληρωτής Δήμαρχος κ. Βασίλης Αρβανίτης, η Αντιδήμαρχος Πολιτισμού& Παιδείας κα Ρόη Αντωνοπούλου που είχε και την ευθύνη διοργάνωσης,ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου κ. Δημήτρης Κωσταριάς, ο Πρόεδρος της ΔΕΥΑ κ. Νίκος Μαρούντας, ο Πρόεδρος της Κοινότητας Αρχαίας Ολυμπίας και νεοεκλεγείς Δημοτικός Σύμβουλος κ. Παναγιώτης Μαντάς, η νεοεκλεγείσαΔημοτική Σύμβουλος κα Αθηνά Ηλιοπούλου, κ.α.