11 C
Amaliáda
Κυριακή, 3 Μαρτίου, 2024
ΑρχικήΕιδήσειςΔράσεις και Εκδηλώσεις σήμερα 10-2-2024 στην Ηλεία

Δράσεις και Εκδηλώσεις σήμερα 10-2-2024 στην Ηλεία

Σχετικές ιστορίες

Η “Συνάντηση της Δευτέρας” στη Βιβλιοθήκη Αμαλιάδας

Την Δευτέρα 4 Μαρτίου 2024 και ώρα 11:00 το...

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα τοπικά πρωταθλήματα

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΕΙΑΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΞενοφών Κρεστένων - Ηλειακός Λεχαινών 4-1Λευκός...

Εγγραφές μαθητών στην Α’ Τάξη Δημοτικών Σχολείων της Ηλείας

Οι αιτήσεις εγγραφών στην Α΄ Τάξη των Δημοτικών Σχολείων...

Νέο μηχάνημα πλύσης κάδων απορριμμάτων στο Δήμο Ανδρίτσαινας – Κρεστένων

Σημαντική συμβολή προς την κατεύθυνση της προστασίας του περιβάλλοντος...
spot_img

ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024

  • Ο Πύργος εορτάζει τον Πολιούχο του Άγιο Χαράλαμπο
  • Τέλεση Λαϊκής Αγοράς στην πόλη της Αμαλιάδας
  • Θεατρικό δρώμενο «Η αρκούδα κοιμάται» στον Βρεφικό Σταθμό ΚΔΑΠ Dioni Kaz στην Ανδραβίδα (11:00 π.μ.)
  • Ο Ιππικός Όμιλος Πηνειού διοργανώνει εκδήλωση για την κοπή της πίτας στο εστιατόριο «Bouka beach» στην παραλία Μπούκας Παλαιοχωρίου (11:00 π.μ.)
  • Μαθήματα σκακιού από τον Εκπολιτιστικό Σύλλογο Τραγανού «Κωστής Παλαμάς» στο χώρο του Δημαρχείου και με δάσκαλο τον Μιχάλη Σιγούρο (2:30 μ.μ.)
  • Συνάντηση στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Λεχαινών για τη συγκρότηση παιδικού τμήματος Γενίτσαρων από τον Όμιλο Εθιμοτοπικών Εκδηλώσεων Λεχαινών (4:30 μ.μ.)
  • Εκδήλωση – συνεστίαση θα πραγματοποιήσει ο Σύλλογος Εθελοντών Αιμοδοτών Σμίλα για την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του στο Κτήμα «Απολλώνιο» στις Καρούτες (8:00 μ.μ.)
  • Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Λάλα «Ο Άγιος Κωνσταντίνος» διοργανώνει γλέντι για το καλωσόρισμα της νέας χρονιάς και κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας, με ζωντανή παραδοσιακή ορχήστρα στον Ξενώνα Καραμέρου (8:30 μ.μ.)

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

  • Λέοντες Αμαλιάδας – Παμβουπρασιακός Βάρδας στο γήπεδο Μελιτσόπουλου για το Πρωτάθλημα Υποδομής Κ-14 της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Ηλείας (12:30 μ.)
  • Α.Γ..Ε. Ζακύνθου – Ηρακλής Πύργου στο κλειστό γυμναστήριο Πύργου για το τουρνουά μπάσκετ U-13 της ΕΣΚΑ-Η (1:00 μ.μ.)
  • Πύργος ‘99 – Ν.Ο. Ζαχάρως/Καϊάφα στο κλειστό γυμναστήριο Πύργου για το τουρνουά μπάσκετ U-13 της ΕΣΚΑ-Η (3:00 μ.μ.)
  • Πήγασος Πρασίνου – Δόξα Νέας Μανωλάδας για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας Ηλείας (3:15 μ.μ.)
  • Πέλοπας Πύργου – Θύελλα Καρδαμά για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας Ηλείας (3:15 μ.μ.)
  • Α.Ο. Κάστρου – Μυρσιναϊκός Μυρσίνης για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας Ηλείας (3:15 μ.μ.)
  • Ολυμπιακός Λαμπετίου – Δάφνη Ανδραβίδας για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας Ηλείας (3:15 μ.μ.)
  • Αργοναύτης Κατακόλου – Αλφειός Επιταλίου για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Κατηγορίας Ηλείας στον 1ο Όμιλο (3:15 μ.μ.)
  • Άγιος Δημήτριος Πουρναρίου – Α.Ο. Αγίου Γεωργίου για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Κατηγορίας Ηλείας στον 1ο Όμιλο (3:15 μ.μ.)
  • Α.Ε. Βαρθολομιού – Κόροιβος Αμαλιάδας στο κλειστό γυμναστήριο Πύργου για το τουρνουά μπάσκετ U-13 της ΕΣΚΑ-Η (4:30 μ.μ.)
  • Ήλιδα Αμαλιάδας – Αχαϊκός Κάτω Αχαΐας για το πρωτάθλημα μπάσκετ της Β’ ΕΣΚΑ-Η (7:00 μ.μ.)
spot_img

Εγγραφείτε

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Παραλάβετε καθημερνά την εφημερίδα Ενημέρωση στο σπίτι ή στο γραφείο

Τελευταίες Δημοσιεύσεις

error: Το περιεχόμενο προστατεύεται!!