16.8 C
Amaliáda
Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΕιδήσειςΑθλητισμόςΤα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των τοπικών πρωταθλημάτων

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των τοπικών πρωταθλημάτων

Σχετικές ιστορίες

Στη Βουλή των Ελλήνων το 1ο Γυμνάσιο Αμαλιαδας

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ΄ Τάξης του...

Δράσεις και εκδηλώσεις σήμερα 18-4-2024 στην Ηλεία

ΠΕΜΠΤΗ 18 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2024 Τετραήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στη Θεσσαλονίκη από...

Σαν Σήμερα 18 Απριλίου

17 Απριλίου | 18 Απριλίου | 19 Απριλίου Η 18η...

Οι μαθητές ζωγραφίζουν Γαΐτη στο 3ο Γυμνάσιο Αμαλιάδας

Ολοκληρώθηκε η πέμπτη τοιχογραφία στους εσωτερικούς τοίχους του 3ου...
spot_img

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΕΙΑΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 17 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024 – 3:30 μ.μ.
Λευκός Αστέρας Σκουροχωρίου-Ολυμπιακός Σαβαλίων 0-0
ΚΥΡΙΑΚΗ 18 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024 – 3:30 μ.μ.
Ηλειακός Λεχαινών – Αίας Γαστούνης 4-0
Αστέρας Αμαλιάδας – Πήγασος Πρασίνου 4-0
ΔΕΥΤΥΕΡΑ 19 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024 – 3:30 μ.μ.
Ξενοφών Κρεστένων – Θύελλα Πύργου
ΚΥΡΙΑΚΗ 18 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024 – 4:15 μ.μ.
Πανηλειακός Πύργου – Δόξα Νέας Μανωλάδας
Ρεπό: Απόλλων Νέας Φιγαλείας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(17 αγώνες)
Ξενοφών Κρεστένων 27-6 37
Θύελλα Πύργου 42-14 34
Ηλειακός Λεχαινών 34-14 33
Αστέρας Αμαλιάδας 30-13 29
Δόξα Νέας Μανωλάδας 22-17 24
Πανηλειακός Πύργου 20-21 18
Αίας Γαστούνης 11-27 13
Λευκός Αστέρας Σκουροχωρίου 13-28 12
Ολυμπιακός Σαβαλίων 17-30 12
Απόλλων Νέας Φιγαλείας 21-45 10
Πήγασος Πρασίνου 12-33 7

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΕΙΑΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 17 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024 – 3:30 μ.μ.
Δάφνη Ανδραβίδας- Πέλοπας Πύργου 2-1
Π.Α.Ο. Κακοβάτου – Πρόοδος Σαλμώνης 6-1
ΚΥΡΙΑΚΗ 18 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024 – 3:30 μ.μ.
Α.Ο. Μακρισίων – Α.Ο. Κάστρου 4-1
Μυρσιναϊκός Μυρσίνης – Ολυμπιακός Λαμπετίου 1-2
Διγενής Χαριάς – Θύελλα Καρδαμά 5-3
Ολυμπιάδα Γουμέρου – Κεραυνός Χειμαδιού 4-1
Κένταυρος Σωστίου – Ηλειακός Βαρθολομιού 0-3 α.α.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(18 αγώνες)
Δάφνη Ανδραβίδας 52-13 48
Α.Ο. Μακρισίων 55-18 41
Π.Α.Ο. Κακοβάτου 40-19 39
Πέλοπας Πύργου 38-21 36
Διγενής Χαριάς 46-33 34
Θύελλα Καρδαμά 40-24 32
Ολυμπιάδα Γουμέρου 39-34 26
Κεραυνός Χειμαδιού 26-33 22
Ηλειακός Βαρθολομιού 25-35 19
Α.Ο. Κάστρου 28-47 18
Μυρσιναϊκός Μυρσίνης 25-41 17
Ολυμπιακός Λαμπετίου 23-43 17
Πρόοδος Σαλμώνης 23-48 10
Κένταυρος Σωστίου* — — —

  • Ο Κένταυρος Σωστίου αποχώρησε από το πρωτάθλημα

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 17 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024 – 3:30 μ.μ.
Προοδευτική Μανωλάδας – Ερμής Πύργου 3-0
ΚΥΡΙΑΚΗ 18 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024 – 11:00 π.μ.
Α.Π.Ο. Κουρτεσίου – Λέοντες Αμαλιάδας 4-0
Αίολος Πύργου – Εθνικός Γερακίου 1-2
Ίφιτος Καλυβίων ‘Ηλιδας – Ατρόμητος Καβασίλων 0-3 α.α.
ΚΥΡΙΑΚΗ 18 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024 – 3:30 μ.μ.
Άρης Δήμητρας – Αετός Αλποχωρίου 1-0
Αετός Κέντρου – Δόξα Ελαιώνα 3-0 α.α.

Η Βαθμολογία
(13 αγώνες)
Α.Π.Ο Κουρτεσίου 58-3 39
Ατρόμητος Καβασίλων 46-7 37
Προοδευτική Μανωλάδας 45-14 32
Λέοντες Αμαλιάδας 47-15 28
Εθνικός Γερακίου 20-31 19
Άρης Δήμητρας 29-35 18
Αετός Κέντρου 24-34 18
Αετός Αλποχωρίου 21-29 16
Αίολος Πύργου 24-35 15
Ερμής Πύργου 22-37 9
Ίφιτος Καλυβίων Ήλιδας 13-60 0
Δόξα Ελαιώνα** — — —

  • Ο Εθνικός Γερακίου έχει έναν μηδενισμό
    ** Η Δόξα Ελαιώνα έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
spot_img

Εγγραφείτε

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Παραλάβετε καθημερνά την εφημερίδα Ενημέρωση στο σπίτι ή στο γραφείο

Τελευταίες Δημοσιεύσεις

error: Το περιεχόμενο προστατεύεται!!