19.5 C
Amaliáda
Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΕιδήσειςΑθλητισμόςΤα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα τοπικά πρωταθλήματα

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα τοπικά πρωταθλήματα

Σχετικές ιστορίες

Αριστοφάνης στο Θέατρο Φλόκα: Μηνύματα περί Παιδείας, Δικαίου και Αδικίας

Αριστοφάνης στο Θέατρο Φλόκα: Μηνύματα περί Παιδείας, Δικαίου και...

Εκδήλωση για τον αυτισμό την Κυριακή στη Γαστούνη

Εκδήλωση με θέμα: «Ο αυτισμός στην πόλη μου» θα...

Στη Βουλή των Ελλήνων το 1ο Γυμνάσιο Αμαλιαδας

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ΄ Τάξης του...

Δράσεις και εκδηλώσεις σήμερα 18-4-2024 στην Ηλεία

ΠΕΜΠΤΗ 18 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2024 Τετραήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στη Θεσσαλονίκη από...

Σαν Σήμερα 18 Απριλίου

17 Απριλίου | 18 Απριλίου | 19 Απριλίου Η 18η...
spot_img

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΕΙΑΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Αίας Γαστούνης – Ξενοφών Κρεστένων 1-1
Δόξα Νέας Μανωλάδας – Αστέρας Αμαλιάδας 3-2
Ηλειακός Λεχαινών – Πανηλειακός Πύργου 7-2
Ολυμπιακός Σαβαλίων – Απόλλων Νέας Φιγαλείας 3-0
ΔΕΥΤΕΡΑ 26 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024 – 3:30 μ.μ.
Πήγασος Πρασίνου – Λευκός Αστέρας Σκουροχωρίου
Ρεπό: Θύελλα Πύργου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(18 αγώνες)
Ξενοφών Κρεστένων 28-7 39
Ηλειακός Λεχαινών 41-16 36
Θύελλα Πύργου 42-14 35
Δόξα Νέας Μανωλάδας 26-19 30
Αστέρας Αμαλιάδας 32-16 29
Πανηλειακός Πύργου 22-29 18
Ολυμπιακός Σαβαλίων 20-30 15
Αίας Γαστούνης 12-28 14
Λευκός Αστέρας Σκουροχωρίου 13-28 12
Απόλλων Νέας Φιγαλείας 21-48 10
Πήγασος Πρασίνου 12-33 7

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΕΙΑΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Πέλοπας Πύργου – Μυρσιναϊκός Μυρσίνης 0-3
Θύελλα Καρδαμά – ΠΑΟ Κακοβάτου 0-0
Ηλειακός Βαρθολομιού – Α.Ο. Κάστρου 3-1
Ολυμπιακός Λαμπετίου – Α.Ο. Μακρισίων 1-0
Διγενής Χαριάς – Δάφνη Ανδραβίδας 1-3
Πρόοδος Σαλμώνης – Ολυμπιάδα Γουμέρου 2-4
Κεραυνός Χειμαδιού – Κένταυρος Σωστίου 3-0 α.α.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(19 αγώνες)
Δάφνη Ανδραβίδας 55-14 51
Α.Ο. Μακρισίων 55-19 41
Π.Α.Ο. Κακοβάτου 40-19 40
Πέλοπας Πύργου 38-24 36
Διγενής Χαριάς 47-36 34
Θύελλα Καρδαμά 40-24 33
Ολυμπιάδα Γουμέρου 43-36 29
Κεραυνός Χειμαδιού 34-34 28
Ηλειακός Βαρθολομιού 28-36 22
Μυρσιναϊκός Μυρσίνης 28-41 20
Ολυμπιακός Λαμπετίου 24-43 20
Α.Ο. Κάστρου 30-55 18
Πρόοδος Σαλμώνης 25-52 10
Κένταυρος Σωστίου* — — —

  • Ο Κένταυρος Σωστίου αποχώρησε από το πρωτάθλημα

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Κεραυνός Βρίνας – Αλφειονίδα Αλφειούσας 2-1
Πέλοπας Πελοπίου – Αργοναύτης Κατακόλου 5-0
Π.Α.Σ. Πύργος – Α.Ο. Αγίου Γεωργίου 2-2
Νέος Ατρόμητος Λαστεΐκων – Α.Ο. Ανδρίτσαινας 2-0
Α.Π.Ο. Ώλενας – Άγιος Δημήτριος Πουρναρίου 7-0
Αλφειός Επιταλίου – Ολυμπιακός Ζαχάρως 0-3

Η Βαθμολογία
(14 αγώνες)
Πέλοπας Πελοπίου 54-9 37
Νέος Ατρόμητος Λασταιίκων 46-9 32
Α.Π.Ο. Ώλενας 32-17 30
Κεραυνός Βρίνας 33-13 30
Α.Ο. Αγίου Γεωργίου 43-19 27
Ολυμπιακός Ζαχάρως 31-12 28
Π.Α.Σ. Πύργος 35-23 23
Α.Ο. Ανδρίτσαινας 2023 19-39 13
Αλφειονίδα Αλφειούσας 25-24 12
Αλφειός Επιταλίου 10-51 9
Άγιος Δημήτριος Πουρναρίου 12-68 0
Αργοναύτης Κατακώλου 3-62 0

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Εθνικός Γερακίου – Ίφιτος Καλυβίων Ήλιδας 4-0
Άρης Δήμητρας – Αίολος Πύργου 2-1
Ερμής Πύργου – Ατρόμητος Καβασίλων 0-3
Λέοντες Αμαλιάδας – Αετός Αλποχωρίου 4-0
Αετός Κέντρου – Α.Π.Ο. Κουρτεσίου αναβολή
Δόξα Ελαιώνα – Προοδευτική Μανωλάδας 0-3 α.α.

Η Βαθμολογία
(14 αγώνες)
Ατρόμητος Καβασίλων 49-7 40
Α.Π.Ο Κουρτεσίου* 58-3 39
Προοδευτική Μανωλάδας 48-14 35
Λέοντες Αμαλιάδας 51-15 31
Εθνικός Γερακίου 24-31 23
Άρης Δήμητρας 31-36 21
Αετός Κέντρου* 24-34 18
Αετός Αλποχωρίου 21-33 16
Αίολος Πύργου 25-37 15
Ερμής Πύργου 22-40 9
Ίφιτος Καλυβίων Ήλιδας 13-64 0
Δόξα Ελαιώνα** — — —

  • Ο Α.Π.Ο. Κουρτεσίου και ο Αετός Κέντρου έχουν από έναν αγώνα λιγότερο
    ** Η Δόξα Ελαιώνα έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
spot_img

Εγγραφείτε

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Παραλάβετε καθημερνά την εφημερίδα Ενημέρωση στο σπίτι ή στο γραφείο

Τελευταίες Δημοσιεύσεις

error: Το περιεχόμενο προστατεύεται!!