11 C
Amaliáda
Σάββατο, 2 Μαρτίου, 2024
ΑρχικήΕιδήσειςΑθλητισμόςΤα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα τοπικά πρωταθλήματα

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα τοπικά πρωταθλήματα

Σχετικές ιστορίες

Ελιά: Αντιμετώπιση ασθενειών και γενικές οδηγίες για το κλάδεμα στην Ηλεία

Τεχνικό δελτίο γεωργικών προειδοποιήσεων φυτοπροστασίας εξέδωσε το Περιφερειακό Κέντρο,...

Ονοματοδοσία οδών και πλατειών στην Κάτω Παναγιά

Το Δημοτικό Συμβούλιο Ανδραβίδας - Κυλλήνης ενέκρινε την ονομασία...

Συνάντηση Δημάρχου Ανδραβίδας – Κυλλήνης με τον Υπουργό Ψηφιακής Διακυβέρνησης

Συνάντηση εργασίας με τον Υπουργό Ψηφιακής Διακυβέρνησης Δημήτρη Παπαστεργίου...

«Φούστα – μπλούζα» από τη Θεατρική Ομάδα Αμαλιάδας «Ήλις»

Το έργο «Φούστα - μπλούζα» των Ρέππα - Παπαθανασίου...

Το νέο Διοικητικό Συμβούλιο της Δ.Ε.Υ.Α. Πηνειού

Με απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου συγκροτήθηκε το Διοικητικού Συμβουλίου...
spot_img

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΕΙΑΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Πήγασος Πρασίνου – Δόξα Νέας Μανωλάδας 1-2
Θύελλα Πύργου – Ηλειακός Λεχαινών 1-1
Απόλλων Νέας Φιγαλείας – Ξενοφών Κρεστένων 0-1
Αίας Γαστούνης – Πανηλειακός Πύργου 0-1
ΔΕΥΤΕΡΑ 12 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024 – 3:15 μ.μ.
Ολυμπιακός Σαβαλίων – Αστέρας Αμαλιάδας
Ρεπό: Λευκός Αστέρας Σκουροχωρίου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(16 αγώνες)
Ξενοφών Κρεστένων 27-6 37
Θύελλα Πύργου 42-15 34
Ηλειακός Λεχαινών 29-13 27
Αστέρας Αμαλιάδας 24-12 23

Δόξα Νέας Μανωλάδας 22-17 24
Πανηλειακός Πύργου 20-21 17
Αίας Γαστούνης 11-23 13
Λευκός Αστέρας Σκουροχωρίου 13-28 11

Ολυμπιακός Σαβαλίων 16-28 11
Απόλλων Νέας Φιγαλείας 21-45 10

Πήγασος Πρασίνου 12-29 7

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΕΙΑΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Πέλοπας Πύργου – Θύελλα Καρδαμά 3-0
Α.Ο. Κάστρου – Μυρσιναϊκός Μυρσίνης 2-2
Ολυμπιακός Λαμπετίου – Δάφνη Ανδραβίδας 0-3
Κεραυνός Χειμαδιού – Π.Α.Ο. Κακοβάτου 2-2
Πρόοδος Σαλμώνης – Διγενής Χαριάς 1-3
Ηλειακός Βαρθολομιού – Α.Ο. Μακρισίων 0-2
Κένταυρος Σωστίου – Ολυμπιάδα Γουμέρου 0-3 α,α.

Δάφνη Ανδραβίδας 50-12 45

Α.Ο. Μακρισίων 51-17 38
Π.Α.Ο. Κακοβάτου 34-18 36
Πέλοπας Πύργου 37-19 36
Θύελλα Καρδαμά 37-19 32

Διγενής Χαριάς 41-30 31
Ολυμπιάδα Γουμέρου 35-33 23
Κεραυνός Χειμαδιού* 25-29 22
Α.Ο. Κάστρου* 27-43 18

Μυρσιναϊκός Μυρσίνης 24-39 17
Ηλειακός Βαρθολομιού 22-35 16
Ολυμπιακός Λαμπετίου 21-42 14
Πρόοδος Σαλμώνης 22-42 10

Κένταυρος Σωστίου** — — —

  • Κεραυνός Χειμαδιού και Α.Ο. Κάστρου έχουν έναν αγώνα λιγότερο, που θα διεξαχθεί την Τετάρτη 14-2-2024
    ** Ο Κένταυρος Σωστίου αποχώρησε από το πρωτάθλημα
  • Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Αργοναύτης Κατακόλου – Αλφειός Επιταλίου 0-2
Άγιος Δημήτριος Πουρναρίου – Α.Ο. Αγίου Γεωργίου 0-7
Αλφειονίδα Αλφειούσας – Π.Α.Σ Πύργος 1-2
Νέος Ατρόμητος Λασταιίκων – Κεραυνός Βρίνας 3-0
Α.Ο. Ανδρίτσαινας 2023 – Πέλοπας Πελοπίου 2-8
Ολυμπιακός Ζαχάρως – Α.Π.Ο. Ώλενας 0-1

Η Βαθμολογία
(13 αγώνες)
Πέλοπας Πελοπίου 49-9 34

Κεραυνός Βρίνας 31-12 27
Α.Π.Ο. Ώλενας 25-17 27
Ολυμπιακός Ζαχάρως 28-12 25
Νέος Ατρόμητος Λασταιίκων 41-8 26
Α.Ο. Αγίου Γεωργίου 41-17 26
Π.Α.Σ. Πύργος* 32-18 22
Α.Ο. Ανδρίτσαινας 2023 19-37 13
Αλφειονίδα Αλφειούσας 24-22 12
Αλφειός Επιταλίου 10-48 9
Άγιος Δημήτριος Πουρναρίου 12-61 0
Αργοναύτης Κατακώλου 3-57 0

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΣΕ ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΑΓΩΝΑ
Άρης Δήμητρας – Ατρόμητος Καβασίλων 0-3

Η Βαθμολογία
(12 αγώνες)
Α.Π.Ο Κουρτεσίου 54-3 36

Ατρόμητος Καβασίλων* 40-7 31
Προοδευτική Μανωλάδας 42-14 29
Λέοντες Αμαλιάδας 47-11 28
Αετός Αλποχωρίου 21-28 16
Άρης Δήμητρας* 28-32 15
Αίολος Πύργου 23-33 15
Αετός Κέντρου 21-34 15
Εθνικός Γερακίου/* 18-30 16
Ερμής Πύργου 22-37 9
Ίφιτος Καλυβίων Ήλιδας 13-57 3
Δόξα Ελαιώνα* — — —
*Η Δόξα Ελαιώνα έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

spot_img

Εγγραφείτε

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Παραλάβετε καθημερνά την εφημερίδα Ενημέρωση στο σπίτι ή στο γραφείο

Τελευταίες Δημοσιεύσεις

error: Το περιεχόμενο προστατεύεται!!