Ο Κόροιβος Αμαλιάδας, που προέρχεται από μεγάλη εκτός έδρας επί του Πανερυθραϊκού Νέας Ερυθραίας, υποδέχεται την ουραγό ομάδα του Ψυχικού, στα πλαίσια της δέκατης πέμπτης αγωνιστικής της Elite League “Ερρίκος Ντυνάν”. Ο Κόροιβος έχει οκτώ νίκες και έξι ήττες στο πρωτάθλημα, ενώ το Ψυχικό τρεις νίκες και έντεκα ήττες.
Είναι ο τελευταίος αγώνας για το 2023 και με νίκη ο Κόροιβος κλείνει μια πολύ καλή αγωνιστική χρονιά και εδραιώνεται στις υψηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.
Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο Αμαλιάδας και θα αρχίσει στις 5:00 το απόγευμα.
Το πρωτάθλημα θα διακοπεί για τρεις εβδομάδες λόγω των εορτών και θα επαναρχίσει το Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2024
ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΗΛΕΙΑΣ
ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ - ΕΚΔΟΤΗΣ
ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Γ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ