11.8 C
Amaliáda
Παρασκευή, 1 Μαρτίου, 2024
ΑρχικήΕιδήσειςΚοινωνίαΔράσεις και Εκδηλώσεις σήμερα 20-1-2024 στην Ηλεία

Δράσεις και Εκδηλώσεις σήμερα 20-1-2024 στην Ηλεία

Σχετικές ιστορίες

Ελιά: Αντιμετώπιση ασθενειών και γενικές οδηγίες για το κλάδεμα στην Ηλεία

Τεχνικό δελτίο γεωργικών προειδοποιήσεων φυτοπροστασίας εξέδωσε το Περιφερειακό Κέντρο,...

Ονοματοδοσία οδών και πλατειών στην Κάτω Παναγιά

Το Δημοτικό Συμβούλιο Ανδραβίδας - Κυλλήνης ενέκρινε την ονομασία...

Συνάντηση Δημάρχου Ανδραβίδας – Κυλλήνης με τον Υπουργό Ψηφιακής Διακυβέρνησης

Συνάντηση εργασίας με τον Υπουργό Ψηφιακής Διακυβέρνησης Δημήτρη Παπαστεργίου...

«Φούστα – μπλούζα» από τη Θεατρική Ομάδα Αμαλιάδας «Ήλις»

Το έργο «Φούστα - μπλούζα» των Ρέππα - Παπαθανασίου...

Το νέο Διοικητικό Συμβούλιο της Δ.Ε.Υ.Α. Πηνειού

Με απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου συγκροτήθηκε το Διοικητικού Συμβουλίου...
spot_img

ΣΑΒΒΑΤΟ 20 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2024

  • Δεύτερη φάση «Ευκλείδης» του 84ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού στα Μαθηματικά, στο 2ο Λύκειο Πύργου, που διοργανώνει η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία (9:00 π.μ.)
  • Ημερίδα με θέμα: «Μαθησιακές δυσκολίες στο Δημοτικό σχολείο» στο 2ο Δημοτικό Σχολείου Γαστούνης (4:00 μ.μ.)
  • Εκδήλωση για την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας από το Σύλλογο Κοινωνικής Αλληλεγγύης Γαστούνης στην αίθουσα του ΚΑΠΗ Γαστούνης (4:30 μ.μ.)
  • Εκδήλωση για την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του διοργανώνει ο Πολιτιστικός Σύλλογος Λασταιίκων Ηλείας «Η Νέα Λάστα» στο καφενείο του Χαρβαλή (5:00 μ.μ.)
  • Απολογιστική Γενική Συνέλευση και αρχαιρεσίες για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου και Εξελεγκτικής Επιτροπής στον Όμιλο Φίλων Δημοτικής Βιβλιοθήκης Λεχαινών (5:30 μ.μ.)
  • Κατεπείγουσα συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ήλιδας με θέμα τις εξελίξεις για το Πρωτοδικείο Αμαλιάδας (6:00 μ.μ.)
  • Την πρωτοχρονιάτικη πίτα του θα κόψει ο Σύλλογων Φίλων Πολιτισμού Ανδραβίδας και Πεδινής Ηλείας «Η Εστία» (6:00 μ.μ.)
  • Την πίτα του θα κόψει ο Πολιτιστικός και Μορφωτικός Σύλλογος Γυναικών Καρδαμά «Άγιος Ιωάννης ο Θεολόγος» (6:30 μ.μ.)
  • Ο Σύλλογος Γυναικών Βουπρασίας «Συμμετοχή» θα κόψει την πρωτοχρονιάτικη πίτα του στο καφέ «Opera» (7:00 μ.μ.)
  • Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Βάρδας θα κόψει την πίτα του στην καφετέρια «La Sueno» (7:30 μ.μ.)
  • Ο Εκπολιτιστικός και Εξωραϊστικός Σύλλογος Καλλιθέας «Ο Ζάχας» κόβει στην πίτα του στο Κοινοτικό Κατάστημα (7:30 μ.μ.)
  • Την πρωτοχρονιάτικη βασιλόπιτά του θα κόψει ο Εμπορικός Σύλλογος Ανδραβίδας στο καφέ «Άποψη» (8:00 μ.μ.)
  • Την πρωτοχρονιάτικη πίτα του θα κόψει ο Πολιτιστικός Σύλλογος Περιστερίου ΄Ηλιδας στο εστιατόριο «Ossobuco» στην Αμαλιάδα (8:30 μ.μ.)

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

  • Κόροιβος Αμαλιάδας – Πύργος ‘99 για το τουρνουά μπάσκετ U-14 της ΕΣΚΑ-Η στον 3ο Όμιλο (10:45 π.μ.)
  • Αστέρια Αμαλιάδας – Α.Γ.Ε. Ζακύνθου για το τουρνουά μπάσκετ U-14 της ΕΣΚΑ-Η στον 3ο Όμιλο (12:15 μ.)
  • Α.Ε. Βαρθολομιού – Ν.Ε.Ο. Ληξουρίου Κεφαλληνίας για το πρωτάθλημα μπάσκετ στη Β’ Κατηγορία Εφήβων της ΕΣΚΑ-Η στο κλειστό γυμναστήριο Γαστούνης (1:00 μ.μ.)
  • Δόξα Νέας Μανωλάδας – Ξενοφών Κρεστένων για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Α’ Κατηγορίας Ηλείας (3:00 μ.μ.)
  • Ολυμπιακός Λαμπετίου – Κεραυνός Χειμαδιού για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Β’ Κατηγορίας Ηλείας (3:00 μ.μ.)
  • Πέλοπας Πύργου – Κένταυρος Σωστίου για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Β’ Κατηγορίας Ηλείας (3:00 μ.μ.)
  • Π.Α.Ο. Κακοβάτου – Ηλειακός Βαρθολομιού για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Β’ Κατηγορίας Ηλείας (3:00 μ.μ.)
  • Δάφνη Ανδραβίδας – Μυρσιναϊκός Μυρσίνης για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Β’ Κατηγορίας Ηλείας (3:00 μ.μ.)
  • Α.Π.Ο. Ώλενας – Αλφειός Επιταλίου για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Γ’ Κατηγορίας Ηλείας – 1ος Όμιλος στο γήπεδο της Μαγούλας (3:00 μ.μ.)
  • Παμβουπρασιακός Βάρδας – Αστέρας Αμαλιάδας για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου υποδομών Κ16 Ηλείας στο γήπεδο του Κουρτεσίου (3:00 μ.μ.)
  • Προοδευτική Μανωλάδας – Αετός Αλποχωρίου για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Γ’ Κατηγορίας Ηλείας – 1ος Όμιλος (3:15 μ.μ.)
  • Γ.Ε. Σκιλλούντος Κρεστένων – Υπερίων Αμαλιάδας για τη Β’ Κατηγορία Παίδων – 3ος Όμιλος του πρωταθλήματος μπάσκετ της ΕΣΚΑ-Η (3:30 μ.μ.)
  • Κόροιβος Αμαλιάδας – Άθλος Πατρών για το πρωτάθλημα βόλεϊ της Β’ Εθνικής Κατηγορίας (5:30 μ.μ.)
  • Ηρακλής Πύργου – Απόλλων Πάτρας για το πρωτάθλημα μπάσκετ στην Α’ Κατηγορίας Εφήβων της ΕΣΚΑ-Η (5:30 μ.μ.)
  • Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας – Αχαγιά ‘82 Κάτω Αχαΐας για το πρωτάθλημα μπάσκετ στη Β’ Κατηγορία Εφήβων της ΕΣΚΑ-Η (7:30 μ.μ.)
  • Γ.Σ. Γαστούνης – Αχαϊκός Κάτω Αχαΐας για το πρωτάθλημα μπάσκετ Β’ Κατηγορίας ΕΣΚΑΗ – 2ος Όμιλος (8:00 μ.μ.)
spot_img

Εγγραφείτε

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Παραλάβετε καθημερνά την εφημερίδα Ενημέρωση στο σπίτι ή στο γραφείο

Τελευταίες Δημοσιεύσεις

error: Το περιεχόμενο προστατεύεται!!