22.1 C
Amaliáda
Τετάρτη, 29 Μαΐου, 2024
ΑρχικήΕιδήσειςΗ Θεατρική Ομάδα Αμαλιάδας «ερασιΤΕΧΝΕΣ» στο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Μονεμβασίας

Η Θεατρική Ομάδα Αμαλιάδας «ερασιΤΕΧΝΕΣ» στο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Μονεμβασίας

Σχετικές ιστορίες

Ξενόγλωσσα βιβλία του Ανδρέα Καρκαβίτσα στη Δημοτική Βιβλιοθήκη Λεχαινών

Με βιβλία του Λεχαινίτη Λογοτέχνη Ανδρέα Καρκαβίτσα, που είχαν...

Ευριπίδη «Ηρακλής Μαινόμενος» στο Φεστιβάλ Αρχαίας Ολυμπίας

Η εμβληματική τραγωδία του Ευριπίδη, «Ηρακλής Μαινόμενος», θα περιοδεύσει...

Εκδήλωση στην Αμαλιάδα για την Παγκόσμια Ημέρα Ποδηλάτου

Μια Κυριακάτικη ποδηλατάδα στους κεντρικούς δρόμους της Αμαλιάδας διοργανώνει...

Οι παραστάσεις του Καλοκαιριού από τα Φεστιβάλ των Δήμων της Ηλείας

Πολλές και σημαντικές παραστάσεις περιλαμβάνονται στα προγράμματα των φετινών...

Πού θα γίνουν δωρεάν ράπιντ τεστ στην Ηλεία την Πέμπτη 30 Μαΐου 2024

Στα πλαίσια των ελέγχων ανίχνευσης κρουσμάτων κορωνοϊού (covid-19) κλιμάκια...
spot_img

Η Θεατρική Ομάδα Αμαλιάδας «ερασιΤΕΧΝΕΣ» θα λάβει μέρος στο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Δήμου Μονεμβασίας, που θα γίνει από τις 13 και μέχρι τις 21 Ιουνίου 2024.
Οι «ερασιΤΕΧΝΕΣ» θα συμμετάσχουν με το έργο «Το μαύρο κουτί», του Γιώργου Ηλιόπουλου, που παρουσίασαν πρόσφατα στον Πολυχώρο Πολιτισμού του Δήμου Ήλιδας στην Αμαλιάδα.
Κατά αλφαβητική σειρά, οι παραστάσεις που επιλέχθηκαν να συμμετάσχουν στο διαγωνιστικό μέρος του 8ου Πανελλήνιου Φεστιβάλ Ερασιτεχνικού Θεάτρου Δήμου Μονεμβασίας (13-21 Ιουλίου 2024) είναι οι εξής:

  1. «Γράμμα στον Ορέστη», του Ιάκωβου Καμπανέλλη, από το Θεατρικό Εργαστήρι του Μουσικοφιλολογικού Συλλόγου «Ο Σκουφάς» (Άρτα)
  2. «Δυόμισι φόνοι & ένα μπουλντόγκ», των Μιχάλη Ρέππα και Θανάση Παπαθανασίου», από την ομάδα τέχνης «βορείως» (Ιωάννινα)
  3. «Δωδέκατη νύχτα», του Ουίλλιαμ Σαίξπηρ, από τη θεατρική ομάδα του Εξωραϊστικού & Εκπολιτιστικού συλλόγου Οικιστών «Η Άνοιξη» (Αττική)
  4. «Η αυλή των θαυμάτων», του Ιάκωβου Καμπανέλλη, από τη Θεατρική Ομάδα Ενηλίκων Ωραιοκάστρου «Διάδραση» (Θεσσαλονίκη)
  5. «Η μητέρα του σκύλου», του Παύλου Μάτεσι, από την Καλλιτεχνική Σκηνή Ηπείρου «Σύνθεση» (Ιωάννινα)
  6. «Κλέφτης», του Γιάννη Σεντελέ, από την ομάδα τέχνης «βορείως» (Ιωάννινα)
  7. «Ο Βαφτιστικός», του Θεόφραστου Σακελλαρίδη, από το Μεσσηνιακό Ερασιτεχνικό Θέατρο (Καλαμάτα)
  8. «Όσκαρ, γράμμα στο Θεό», του Ερίκ Εμανουέλ Σμιτ, από τη θεατρική ομάδα του Συλλόγου Φίλων Μουσικής Σητείας (Κρήτη)
  9. «Το μαύρο κουτί», του Γιώργου Ηλιόπουλου, από τη θεατρική ομάδα Αμαλιάδας «ερασιΤΕΧΝΕΣ» (Ηλεία)
  10. «Το σημάδι», της Άννας Μικροπούλου, από το Θεατρικό Εργαστήρι Γιαννιτσών (Πέλλα)
  11. «Φτυστός ο μακαρίτης», της Πένυς Φυλακτάκη, από τη θεατρική ομάδα «Υπόθεσις 19» (Άρτα)
  12. «Χάρολντ και Μωντ», του Κόλιν Χίγκινς, από το Θεατρικό Εργαστήρι Σπερχειάδας Μακρακώμης (Φθιώτιδα)
  13. «Do it like Bogart», του Γούντι Άλεν, από τη Θεατρική Ομάδα Ψυχικού (Αττική)
    Ως αναπληρωματικές, σε περίπτωση κωλύματος μίας ή περισσοτέρων από τις προκριθείσες ομάδες, επιλέχθηκαν, με σειρά κατάταξης, οι παρακάτω παραστάσεις:
  14. «Η Ατζέντα», της Ιζαμπέλ Αγκιλέρ, από τη θεατρική ομάδα του πολιτιστικού συλλόγου Βάρης «Τριλογία» (Αττική)
  15. «Για όλα φταίει τ’ όνομα», των Ματιέ Ντελαπόρτ & Αλεξάντερ ντε λα Πατελιέρ, από τον Όμιλο Φίλων Θεάτρου & Τεχνών Βέροιας (Ημαθία)
  16. «Black Birthday», του Κώστα Σταύρου, από την Καλλιτεχνική Σκηνή Ηπείρου «Σύνθεση» (Ιωάννινα)
  17. «Η Κόμισσα της Φάμπρικας», των Κώστα Πρετεντέρη & Ασημάκη Γιαλαμά, από τη θεατρική ομάδα «Παντός Καιρού» του Εκπολιτιστικού & Επιμορφωτικού Συλλόγου Ανθούσας (Αττική)
spot_img

Εγγραφείτε

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Παραλάβετε καθημερνά την εφημερίδα Ενημέρωση στο σπίτι ή στο γραφείο

Τελευταίες Δημοσιεύσεις

error: Το περιεχόμενο προστατεύεται!!