19.5 C
Amaliáda
Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΕιδήσειςΔράσεις και Εκδηλώσεις σήμερα 3-3-2024 στην Ηλεία

Δράσεις και Εκδηλώσεις σήμερα 3-3-2024 στην Ηλεία

Σχετικές ιστορίες

Αριστοφάνης στο Θέατρο Φλόκα: Μηνύματα περί Παιδείας, Δικαίου και Αδικίας

Αριστοφάνης στο Θέατρο Φλόκα: Μηνύματα περί Παιδείας, Δικαίου και...

Εκδήλωση για τον αυτισμό την Κυριακή στη Γαστούνη

Εκδήλωση με θέμα: «Ο αυτισμός στην πόλη μου» θα...

Στη Βουλή των Ελλήνων το 1ο Γυμνάσιο Αμαλιαδας

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ΄ Τάξης του...

Δράσεις και εκδηλώσεις σήμερα 18-4-2024 στην Ηλεία

ΠΕΜΠΤΗ 18 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2024 Τετραήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στη Θεσσαλονίκη από...

Σαν Σήμερα 18 Απριλίου

17 Απριλίου | 18 Απριλίου | 19 Απριλίου Η 18η...
spot_img

ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΜΑΡΤΙΟΥ 2024

  • Πεζοπορική εξόρμηση της ομάδας «Φευγάτοι – Εκτός Δρόμου» στην Αλωνίσταινα Αρκαδίας (7:00 μ.μ.)
  • Ο Ορειβατικός Σύλλογος Πύργου πραγματοποιεί την προγραμματισμένη εξόρμησή του στην περιοχή της Τεχνητής Λίμνης Πηνειού (7:45 π.μ.)
  • Τρίτη και τελευταία ημέρα εργασιών του 30ου Διεθνούς Συνεδρίου Φιλοσοφίας στην Αρχαία Ολυμπία (9:00 π.μ.)
  • Εθελοντική αιμοδοσία διοργανώνουν φορείς της Κοινότητας Κατακώλου στο Κοινοτικό Γραφείο Κατακώλου (9:00 π.μ. – 1:45 μ.μ.)
  • Εκλογές για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου και Εξελεγκτικής Επιτροπής στον Σύλλογο Γυναικών Πηνειού στην αίθουσα του ΚΑΠΗ Γαστούνης (10:00 π.μ. – 2:00 μ.μ.)
  • Κόβει την πίτα του ο Κυνηγετικός Σύλλογος Αμαλιάδας στα γραφεία του Συλλόγου (11:00 π.μ.)
  • Η Ένωση Συνταξιούχων ΙΚΑ Πρωτοδικειακής Περιφέρειας Αμαλιάδας «Οι Άγιοι Ανάργυροι» καλεί τα μέλη της στην αίθουσα του Εργατικού Κέντρου Αμαλιάδας για την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας (11:00 π.μ.)
  • Την πρωτοχρονιάτικη πίτα του θα κόψει ο Σύλλογος Κρητικών Ηλείας «Η Μεγαλόνησος Κρήτη» στο κέντρο «Κίρκη» στον Άγιο Γεώργιο (1:00 μ.μ.)
  • Ο Σύλλογος Φιγαλέων «Ο Φίγαλος – 1958» διοργανώνει χοροεσπερίδα, η οποία θα πραγματοποιηθεί στην Αθήνα (1:00 μ.μ.)
  • Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 5ου Δημοτικού Σχολείου Αμαλιάδας διοργανώνει αποκριάτικο χορό στην καφετέρια Sinner στον Πεζόδρομο Αμαλιάδας (4:00 μ.μ,)
  • Αποκριάτικη γιορτή με μουσική, ξυλοπόδαρους, ζογκλέρ, χειροτεχνίες κ.α. διοργανώνει ο Δήμος Πηνειού στην πλατεία Ελευθερίας στη Γαστούνη (4:00 μ.μ.,)
  • Αποκριάτικο πάρτυ του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 3ου Δημοτικού Σχολείου Πύργου στο καφέ «Ακροβάτης» (5:00 μ.μ.)
  • Αποκριάτικη γιορτή από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του 7ου Δημοτικού Σχολείου Πύργου στο εστιατόριο «Πλατεία» (5:00 μ.μ.)
  • Αποκριάτικο πάρτυ μασκέ διοργανώνει η Β’ Τάξη του Γυμνασίου Βαρθολομιού στην καφετέρια «Φλοράλ» (6:00 μ.μ.)
  • Όπως ανακοινώθηκε από τον Πολιτιστικό Σύλλογο Αρχαίας Ήλιδας ανακοινώθηκε πως στον Ιερό Ναό Αγίου Παντελεήμονα θα γίνει ενημέρωση για την ανακατασκευή του,τις οφειλές και όλες τις ενέργειες που έχουν γίνει ως σήμερα (6:00 μ.μ.)
  • Στα πλαίσια ενημερωτικών ημερίδων του Πολιτιστικού Συλλόγου Δουναιίκων «Ο Άγιος Γεώργιος» θα πραγματοποιηθεί συνάντηση στο Κοινοτικό Γραφείο (6:15 μ.μ.)
  • Γενική Συνέλευση του Πολιτιστικού Συλλόγου Καπελέτου στο Κοινοτικό Γραφείο (6:30 μ.μ.)
  • Συνεδρίαση του νέου Διοικητικού Συμβουλίου του Αναπτυξιακού Συλλόγου Γυναικών Σαβαλίων «Η Αναγέννηση» (7:00 μ.μ.)
  • Το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Εμπειροτεχνών Εργοληπτών Δημοσίων Έργων Νομαρχιακού Μητρώου Ηλείας καλεί τα μέλη του σε Γενική Συνέλευση και διενέργεια εκλογών στα γραφεία του Συλλόγου στον Πύργο (7:00 μ.μ.)
  • Τον αποκριάτικο χορό της διοργανώνει η Ένωση Συνταξιούχων ΟΑΕΕ Ηλείας, με έδρα την Αμαλιάδα στο Τζαμί Πηνείας (8:00 μ.μ.)
  • Το κλασικό έργο του Νικολάι Γκόγκολ «Ο Επιθεωρητής» θα παρουσιάσει η Θεατρική Ομάδα Πύργου στο θέατρο «Απόλλων», σε σκηνοθεσία της Ευανθίας Στιβανάκη (9:15 μ.μ.)

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

  • Αλφειονίδα Αλφειούσας – Νέος Ατρόμητος Λαστεΐκων για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Κατηγορίας Ηλείας στον 1ο Όμιλο (11:00 π.μ.)
  • Α.Σ. Πύργος – Α.Π.Ο Ώλενας για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Κατηγορίας Ηλείας στον 1ο Όμιλο (11:00 π.μ.)
  • Άγιος Δημήτριος Πουρναρίου – Αλφειός Επιταλίου για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Κατηγορίας Ηλείας στον 1ο Όμιλο (11:00 π.μ.)
  • Αίολος Πύργου – Λέοντες Αμαλιάδας για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Κατηγορίας Ηλείας στον 2ο Όμιλο (11:00 π.μ.)
  • Α.Ο. Ανδρίτσαινας 2023- Αργοναύτης Κατακόλου για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Κατηγορίας Ηλείας στον 1ο Όμιλο (11:30 π.μ.)
  • Πρίγκιπες Λεχαινών – Αμαλιάδα 2008 στο Football Park Αμαλιάδας για το πρωτάθλημα υποδομών Κ-12 της ΕΠΣ Ηλείας (11:30 π.μ.)
  • Ηρακλής Πύργου – Υπερίων Αμαλιάδας για την 18η και τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος μπάσκετ Β’ Κατηγορίας – Παίδων της ΕΣΚΑ-Η στον 3ο Όμιλο (2:00 μ.μ.)
  • Ολυμπιακός Σαβαλίων – Θύελλα Πύργου για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας Ηλείας (3:30 μ.μ.)
  • Απόλλων Ν. Φιγαλείας – Πήγασος Πρασίνου για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας Ηλείας (3:30 μ.μ.)
  • Πανηλειακός Πύργου – Αστέρας Αμαλιάδας για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας Ηλείας (3:30 μ.μ.)
  • Α.Ο. Κάστρου – Ολυμπιακός Λαμπετίου για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας Ηλείας (3:30 μ.μ.)
  • Κεραυνός Χειμαδιού – Ηλειακός Βαρθολομιού για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας Ηλείας (3:30 μ.μ.)
  • Α.Ο. Αγίου Γεωργίου – Κεραυνός Βρίνας για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Κατηγορίας Ηλείας στον 1ο Όμιλο (3:30 π.μ.)
  • Ίφιτος Καλυβίων Ήλιδας – Άρης Δήμητρας για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Κατηγορίας Ηλείας στον 2ο Όμιλο (3:30 π.μ.)
  • Α.Π.Ο. Κουρτεσίου – Αετός Αλποχωρίου για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Κατηγορίας Ηλείας στον 2ο Όμιλο (3:30 π.μ.)
  • Ίφιτος Πύργου – Ν.Ο. Ζαχάρως/Καϊάφα για την 18η και τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος μπάσκετ Β’ Κατηγορίας – Παίδων της ΕΣΚΑ-Η στον 3ο Όμιλο (4:00 μ.μ.)
  • Υπερίων Αμαλιάδας – Ήλιδα Αμαλιάδας για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος μπάσκετ της Β’ ΕΣΚΑ-Η στον 2ο Όμιλο (5:00 μ.μ.)
  • Γ,Ε, Σκιλλούντος Κρεστένων – Κόροιβος Αμαλιάδας για την 18η και τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος μπάσκετ Β’ Κατηγορίας – Παίδων της ΕΣΚΑ-Η στον 3ο Όμιλο (6:00 μ.μ.)
  • Αιγέας Γαστούνης – Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ Πατρας για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος μπάσκετ της Α2 ΕΣΚΑ-Η (6:30 μ.μ.)
  • Ίφιτος Πύργου – Πήγασος Μπεγουλακίου για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος μπάσκετ της Α2 ΕΣΚΑ-Η (6:30 μ.μ.)
  • Γ,Σ, Γαστούνης – Γ.Ε. Σκιλλούντος Κρεστένων για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος μπάσκετ της Β’ ΕΣΚΑ-Η στον 2ο Όμιλο (7:00 μ.μ.)
spot_img

Εγγραφείτε

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Παραλάβετε καθημερνά την εφημερίδα Ενημέρωση στο σπίτι ή στο γραφείο

Τελευταίες Δημοσιεύσεις

error: Το περιεχόμενο προστατεύεται!!