18.7 C
Amaliáda
Τρίτη, 23 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΕιδήσειςΔράσεις και Εκδηλώσεις σήμερα 24-3-2024 στην Ηλεία

Δράσεις και Εκδηλώσεις σήμερα 24-3-2024 στην Ηλεία

Σχετικές ιστορίες

Δράσεις και εκδηλώσεις σήμερα Τρίτη 23-4-2024 στην Ηλεία

ΤΡΙΤΗ 23 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2024 Προγραμματισμένες διακοπές υδροδότησης στις Κοινότητες Νεοχωρίου,...

Σαν Σήμερα 23 Απριλίου

22 Απριλίου | 23 Απριλίου | 24 Απριλίου Γεγονότα 215 π.Χ....

Διόρθωση πληθυσμού σε Ροβιάτα και Σαβάλια

Δημοσιεύτηκαν στην Εφημερίδα της Κυβέρνησης τα αποτελέσματα της Απογραφής...

Τεστ Παπ από το Δίκτυο Μαιών Αμαλιάδας στην Αρχαία Ολυμπία

Ο Δήμος Αρχαίας Ολυμπίας, μέσω του Τμήματος Κοινωνικής Προστασίας και του Κέντρου Κοινότητας, σε...

Πασχαλινό παζάρι στο 6ο Δημοτικό Σχολείο Πύργου

Από τον Σεπτέμβριο της φετινής σχολικής χρονιάς το 6ο...
spot_img

ΚΥΡΙΑΚΗ 24 ΜΑΡΤΙΟΥ 2024
Η Πεζοπορική ομάδα «Οι Φευγάτοι – Εκτός Δρόμου» θα επισκεφτούν την Λακωνία και τον Ταΰγετο (7:00 π.μ.)

  • Εκδήλωση με θέμα τον αυτισμό στο Συνεδριακό Κέντρο της Περιφερειακής Ενότητας Ηλείας, από την ΕΛΜΕ Ηλείας και τη Δημόσια Βιβλιοθήκη Πύργου (10:30 π.μ.)
  • Παράσταση Θεάτρου Σκιών στον κινηματογράφο Cine Cinema στην Αμαλιάδα «Ο Καραγκιόζης Αεροπόρος» (11:00 π.μ.)
  • Η Δημοτική Κοινότητα Νέας Φιγαλείας, με τη στήριξη του Κέντρου Κοινότητα του Δήμου Ζαχάρως και με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα της Γυναίκας, διοργανώνει εκδήλωση με θέμα την πρόληψη του καρκίνου του μαστού (11:30 π.μ.)
  • Εκδήλωση για την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου θα πραγματοποιηθεί στη Λέσχη Φιλίας ΚΑΠΗ Ανδραβίδας (4:30 μ.μ.)
  • Την ετήσια επετειακή εκδήλωση «…στιγμές της Επανάστασης του 1821…» θα πραγματοποιήσει ο Σύλλογος Φίλων Πολιτισμού Ανδραβίδας και Πεδινής Ηλείας «Η Εστία» στην πλατεία Αγίας Σοφίας στην Ανδραβίδα (6:30 μ.μ.)
  • Εκδήλωση για την Εθνική Επέτειο της 25ης Μαρτίου θα πραγματοποιήσει το Λύκειο Γαστούνης σε συνεργασία με τον Δήμο Πηνειού στο Κουρβισιάνειο Πολιτιστικό Κέντρο Γαστούνης (7:00 μ.μ.)
  • Λαμπαδηδρομία για την Εθνική Επέτειο στην Αλφειούσα (7:00 μ.μ.)
  • Ο Εκπολιτιστικός – Εξωραϊστικός Σύλλογος Βρίνας και η Κοινότητα Βρίνας διοργανώνουν Λαμπαδηφορία, κάνοντας το γύρο του χωριού (7:30 μ.μ.)
  • Το κλασικό έργο του Νικολάι Γκόγκολ «Ο Επιθεωρητής» παρουσιάζει η Θεατρική Ομάδα Πύργου στο θέατρο «Απόλλων», σε σκηνοθεσία της Ευανθίας Στιβανάκη (9:15 μ.μ.)
  • Το έργο «Φούστα – μπλούζα» των Ρέππα – Παπαθανασίου θα παρουσιάσει η Θεατρική Ομάδα Αμαλιάδας «Ήλις», σε σκηνοθεσία του Μιλτιάδη Παπλά, στο Δημοτικό Θέατρο στον Πολυχώρο Πολιτισμού Ήλιδας (9:15 μ.μ.)

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

  • Αλφειός Επιταλίου – Π.Α.Σ. Πύργος για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Κατηγορίας Ηλείας στον 1ο Όμιλο (11:00 π.μ.)
  • Αλφειονίδα Αλφειούσας – Α.Ο. Ανδρίτσαινας 2023 για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Κατηγορίας Ηλείας στον 1ο Όμιλο (11:00 π.μ.)
  • Αργοναύτης Κατακόλου – Ολυμπιακός Ζαχάρως για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Κατηγορίας Ηλείας στον 1ο Όμιλο (11:00 π.μ.)
  • Ερμής Πύργου – Άρης Δήμητρας για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Κατηγορίας Ηλείας στον 2ο Όμιλο (11:00 π.μ.)
  • Λέοντες Αμαλιάδας – Ίφιτος Καλυβίων Ήλιδας για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Κατηγορίας Ηλείας στον 2ο Όμιλο (11:00 π.μ.)
  • Αετός Αλποχωρίου – Αίολος Πύργου για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Κατηγορίας Ηλείας στον 2ο Όμιλο (11:00 π.μ.)
  • Πύργος ‘99 – Αστέρια Αμαλιάδας Β’ στο κλειστό γυμναστήριο Πύργου για το πρωτάθλημα μπάσκετ U-12 της ΕΣΚΑ-Η (11:45 π.μ.)
  • Παμβουπρασιακός Βάρδας – Α.Ε.Ρ. Αφάντου Ρόδου για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής (12:00 μ.)
  • Νέος Ατρόμητος Λασταιίκων – Α.Ο. Αγίου Γεωργίου για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Κατηγορίας Ηλείας στον 1ο Όμιλο (12:45 μ.)
  • Ίφιτος Πύργου – Α.Γ.Ε. Ζακύνθου για το πρωτάθλημα μπάσκετ νεανίδων της ΕΣΚΑ-Η (1:30 μ.μ.)
  • Ν.Ο. Ζαχάρως/Καϊάφα – Α.Ε. Λεχαινών στο κλειστό γυμναστήριο Αμαλιάδας για το πρωτάθλημα μπάσκετ U-12 της ΕΣΚΑ-Η (1:30 μ.μ.)
  • Κόροιβος Αμαλιάδας – Αστέρια Αμαλιάδας στο κλειστό γυμναστήριο Αμαλιάδας για το πρωτάθλημα μπάσκετ U-12 της ΕΣΚΑ-Η (3:0 μ.μ.)
  • Ηλειακός Βαρθολομιού – Πέλοπας Πύργου για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας Ηλείας (4:00 μ.μ.)
  • Ολυμπιάδα Γουμέρου – Α.Ο. Μακρισίων για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας Ηλείας (4:00 μ.μ.)
  • Δάφνη Ανδραβίδας – Κεραυνός Χειμαδιού για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας Ηλείας (4:00 μ.μ.)
  • Διγενής Χαριάς – Ολυμπιακός Λαμπετίου για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας Ηλείας (4:00 μ.μ.)
  • Κεραυνός Βρίνας – Α.Π.Ο. Ώλενας για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Κατηγορίας Ηλείας στον 1ο Όμιλο (4:00 μ.μ.)
  • Προοδευτική Μανωλάδας – Α.Π.Ο. Κουρτεσίου για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Κατηγορίας Ηλείας στον 2ο Όμιλο (4:00 μ.μ.)
  • Ίφιτος Πύργου – Κεφαλληνιακός Αργοστολίου για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος μπάσκετ της Α2 ΕΣΚΑ-Η (5:30 μ.μ.)
  • Ήλιδα Αμαλιάδας – Πανωλενειακός Καράτουλα για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος μπάσκετ της Β’ ΕΣΚΑ-Η στον 2ο Όμιλο (7:00 μ.μ.)
  • Γ.Σ. Γαστούνης – Ιτιές Πάτρας για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος μπάσκετ της Β’ ΕΣΚΑ-Η στον 2ο Όμιλο (7:30 μ.μ.)
spot_img

Εγγραφείτε

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Παραλάβετε καθημερνά την εφημερίδα Ενημέρωση στο σπίτι ή στο γραφείο

Τελευταίες Δημοσιεύσεις

error: Το περιεχόμενο προστατεύεται!!