16.8 C
Amaliáda
Πέμπτη, 18 Απριλίου, 2024
ΑρχικήΕιδήσειςΔράσεις και Εκδηλώσεις σήμερα 23-3-2024 στην Ηλεία

Δράσεις και Εκδηλώσεις σήμερα 23-3-2024 στην Ηλεία

Σχετικές ιστορίες

Στη Βουλή των Ελλήνων το 1ο Γυμνάσιο Αμαλιαδας

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ΄ Τάξης του...

Δράσεις και εκδηλώσεις σήμερα 18-4-2024 στην Ηλεία

ΠΕΜΠΤΗ 18 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2024 Τετραήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στη Θεσσαλονίκη από...

Σαν Σήμερα 18 Απριλίου

17 Απριλίου | 18 Απριλίου | 19 Απριλίου Η 18η...

Οι μαθητές ζωγραφίζουν Γαΐτη στο 3ο Γυμνάσιο Αμαλιάδας

Ολοκληρώθηκε η πέμπτη τοιχογραφία στους εσωτερικούς τοίχους του 3ου...
spot_img

ΣΑΒΒΑΤΟ 23 ΜΑΡΤΙΟΥ 2024

  • Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Βαρθολομιού «Εν Χορών» διοργανώνει εκδήλωση για την Εθνική Επέτειο με τίτλο: «Μνήμες του 1821» στο Πολιτιστικό Κέντρο Βαρθολομιού (7:00 μ.μ.)
  • Γενική Συνέλευση του Εκπολιτιστικού και Μορφωτικού Συλλόγου Καπελέτου στα γραφεία του Συλλόγου (7:00 μ.μ.)
  • Η «Ώρα της Γης 2024» και στη Ζαχάρω. Για μία ώρα ακριβώς, ο Δήμος Ζαχάρως θα σβήσει συμβολικά τα φώτα στη πλατεία Δημαρχείου, αναδεικνύοντας την επιτακτική πλέον ανάγκη για προστασία του πλανήτη (8:30 μ.μ. – 9:30 μ.μ.)
  • Το κλασικό έργο του Νικολάι Γκόγκολ «Ο Επιθεωρητής» παρουσιάζει η Θεατρική Ομάδα Πύργου στο θέατρο «Απόλλων», σε σκηνοθεσία της Ευανθίας Στιβανάκη (9:15 μ.μ.)
  • Το έργο «Φούστα – μπλούζα» των Ρέππα – Παπαθανασίου θα παρουσιάσει η Θεατρική Ομάδα Αμαλιάδας «Ήλις», σε σκηνοθεσία του Μιλτιάδη Παπλά, στο Δημοτικό Θέατρο στον Πολυχώρο Πολιτισμού Ήλιδας (9:15 μ.μ.)

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

  • Α.Ε. Βαρθολομιού – Ηρακλής Πύργου στο κλειστό γυμναστήριο Αμαλιάδας για την δέκατη αγωνιστική του τουρνουά μπάσκετ U-14 στον 3ο Όμιλο (1:30 μ.μ.)
  • Κόροιβος Αμαλιάδας – Αστέρια Αμαλιάδας Α.Ε. Βαρθολομιού – Ηρακλής Πύργου στο κλειστό γυμναστήριο Αμαλιάδας για την δέκατη αγωνιστική του τουρνουά μπάσκετ U-14 στον 3ο Όμιλο (3:00 μ.μ.)
  • Θύελλα Πύργου – Δόξα Νέας Μανωλάδας για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας Ηλείας (4:00 μ.μ.)
  • Πήγασος Πρασίνου – Αίας Γαστούνης για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας Ηλείας (4:00 μ.μ.)
  • Πανηλειακός Πύργου – Λευκός Αστέρας Σκουροχωρίου για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας Ηλείας (4:00 μ.μ.)
  • Ολυμπιακός Σαβαλίων – Ηλειακός Λεχαινών για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας Ηλείας (4:00 μ.μ.)
  • Απόλλων Νέας Φιγαλείας – Αστέρας Αμαλιάδας για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας Ηλείας (4:00 μ.μ.)
  • Π.Α.Ο. Κακοβάτου – Α.Ο. Κάστρου για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας Ηλείας (4:00 μ.μ.)
  • Θύελλα Καρδαμά – Πρόοδος Σαλμώνης για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας Ηλείας (4:00 μ.μ.)
  • Πέλοπας Πελοπίου – Άγιος Δημήτριος Πουρναρίου για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Κατηγορίας Ηλείας στον 1ο Όμιλο (4:00 μ.μ.)
  • Υπερίων Αμαλιάδας -Γ.Ε. Σκιλλούντος Κρεστένων για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος μπάσκετ της Β’ ΕΣΚΑ-Η (5:00 μ.μ.)
  • Κόροιβος Αμαλιάδας – Π.Α.Σ. Ναυπάκτου για τη δεύτερη αγωνιστική της τελικής φάσης του πρωταθλήματος μπάσκετ Α’ Κατηγορίας Εφήβων της ΕΣΚΑ-Η (5:00 μ.μ.)
spot_img

Εγγραφείτε

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Παραλάβετε καθημερνά την εφημερίδα Ενημέρωση στο σπίτι ή στο γραφείο

Τελευταίες Δημοσιεύσεις

error: Το περιεχόμενο προστατεύεται!!