26.9 C
Amaliáda
Σάββατο, 15 Ιουνίου, 2024
ΑρχικήΕιδήσειςΔράσεις και Εκδηλώσεις σήμερα 11-2-2024 στη Ηλεία

Δράσεις και Εκδηλώσεις σήμερα 11-2-2024 στη Ηλεία

Σχετικές ιστορίες

Πανηλειακό Σωματείο Καταστημάτων και Καταναλωτών Εστίασης και Διασκέδασης

Η προσωρινή Διοίκηση του Πανηλειακού Σωματείου Καταστημάτων και Καταναλωτών...

Ο Θ. Θεοδωρακόπουλος στον ‘Ηφαιστο Ήλιδας

Η νεοσύστατη ομάδα ποδοσφαίρου του Ηφαίστου Ήλιδας ανακοίνωσε τη...

Γενική Συνέλευση στον Ολυμπιακό Σαβαλίων

Τρίτο κάλεσμα για Γενική Συνέλευση στον Ολυμπιακό Σαβαλίων με...

Εξετάσεις για τον Σακχαρώδη Διαβήτη στο Νοσοκομείο Κρεστένων

Με μεγάλη συμμετοχή πραγματοποιήθηκε το πρωί του Σαββάτου 15...

Μουσική εκδήλωση στον Άγιο Σπυρίδωνα Πύργου

Το Μουσικό Σχολείο Άμφισσας πηγαίνει στον Πύργο Ηλείας!!! Σε μια...
spot_img

ΚΥΡΙΑΚΗ 11 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024

  • Ο Eκπολιτιστικός και Επιμορφωτικός Σύλλογος Κάτω Παναγιάς συγκεντρώνει είδη ρουχισμού και τρόφιμα για τρίτεκνη οικογένεια που έχει ανάγκη (10:00 π.μ. – 12:00 μ.)
  • Ο Πρόεδρος και το Συμβούλιο της Κοινότητας Αμπελώνα καλούν του κατοίκους του χωριού στην κοπή της πίτας στο Κοινοτικό Κατάστημα (11:00 π.μ.)
  • Η ετήσια τακτική Γενική Συνέλευση των μελών του Αναπτυξιακού Συλλόγου Γυναικών Σαβαλίων «Η Αναγέννηση» (11:00 π.μ.)
  • Ο Πρόεδρος και το Συμβούλιο της Κοινότητας Αμπελώνα καλούν του κατοίκους του χωριού στην κοπή της πίτας Κοινοτικό Κατάστημα Αμπελώνα (11:00 π.μ.)
  • «Απλώνω ευτυχία» είναι ο τίτλος της φιλανθρωπικής δράσης, βιωματικής προαγωγής του ακτιβισμού και του δείκτη ευτυχία των παιδιών, που θα πραγματοποιηθεί στο πρώην Δημαρχείο Βουπρασίας στη Βάρδα (11:30 π.μ.)
  • Παράσταση θεάτρου σκιών με θέμα: «Ο Καραγκιόζης άρχοντας του καρναβαλιού» θα παρουσιαστεί στον κινηματογράφο Cine Cinema στην Αμαλιάδα (11:30 π.μ.)
  • Κόβει την πίτα του ο Μορφωτικός και Πολιτιστικός Σϋλλογος Πύργου «Ολοι Μαζί» στο εστιατόριο «Νικόλας» (1:00 μ.μ.)
  • Kόβει την πίτα του ο Εκπολιτιστικός Σύλλογος Μυρσίνης “Ο Δάφνις” στο καφενείο της Θεώνης Μπουντανιόζου (6:00 μ.μ.)
  • Γενική Συνέλευση, εκλογές και κοπή της πίτας στον Πολιτιστικό και Εξωραϊστικό Σύλλογος Ραχών «Η Στροφυλλιά» (5:00 μ.μ.)
  • Ομιλία θα πραγματοποιηθεί στο ΚΑΠΗ Ανδραβίδας από την κοινωνική λειτουργό Κατερίνα Γεωργιοπούλου, με θέμα τους Αγίους Ακύλα και Πρίσκιλλα (6:00 μ.μ.)
  • Εκδήλωση συνδιοργανώνουν η Τοπική Κοινότητα Χαβαρίου, ο Σύλλογος Γυναικών Χαβαρίου, καθώς και ο Πολιτιστικός – Λαογραφικός Σύλλογος Χαβαρίου «Ο Διόνυσος» για την κοπή της καθιερωμένης πρωτοχρονιάτικης πίτας στο Μπεκιάρειο Πνευματικό Κέντρο Χαβαρίου (6:30 μ.μ.)
  • Κοπή πίτας στο κομμωτήριο «Δημιουργίες» στην Αμαλιάδα, (7:00 μ.μ.)
  • Ο Μουσικός Σύλλογος Βαρθολομιού «Ο Ορφέας 2015» και η Φιλαρμονική Βαρθολομιού κόβουν την πρωτοχρονιάτικη πίτα τους στο Πολιτιστικό Κέντρο Βαρθολομιού (7:00 μ.μ.)
  • Εκδήλωση «Χαραλάμπεια 2024 – Θρύλοι και ιστορίες…» από το Λύκειο Ελληνίδων Πύργου στο Συνεδριακό Κέντρο της Περιφερειακής Ενότητας Ηλείας (7:00 μ.μ.)
  • Κόβει την πίτα του ο Σύνδεσμος Εφέδρων Αξιωματικών Νομού Ηλείας στο Επαρχείο στον Πύργο (8:00 μ.μ.)

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

  • Κοπή της πίτας στις αθλητικές εγκαταστάσεις Football park στην Αμαλιάδα (11:00 π.μ.)
  • Ερμής Πύργου – Αστέρας Αμαλιάδας για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου υποδομών Κ-12 της Ε.Π.Σ. Ηλείας (11:00 π.μ.)
  • Αλφειονίδα Αλφειούσας – Π.Α.Σ Πύργος για το πρωτάθλημα της Γ’ Κατηγορίας Ηλείας – 1ος ‘Ομιλος (11:00 π.μ.)
  • Νέος Ατρόμητος Λασταιίκων – Κεραυνός Βρίνας για το πρωτάθλημα της Γ’ Κατηγορίας Ηλείας – 1ος ‘Ομιλος (11:00 π.μ.)
  • Αμαλιάδα 2008 – Παμβουπρασιακός Βάρδας για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου υποδομών Κ-12 της Ε.Π.Σ. Ηλείας (12:00 μ.)
  • Α.Ο. Ανδρίτσαινας 2023 – Πέλοπας Πελοπίου για το πρωτάθλημα της Γ’ Κατηγορίας Ηλείας – 1ος ‘Ομιλος (1:30 μ.μ.)
  • Κόροιβος Αμαλιάδας – Δόξα Λευκάδας για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος μπάσκετ της Elite League (3:00 μ.μ.)
  • Θύελλα Πύργου – Ηλειακός Λεχαινών για το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας Ηλείας (3:15 μ.μ.)
  • Απόλλων Νέας Φιγαλείας – Ξενοφών Κρεστένων για το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας Ηλείας (3:15 μ.μ.)
  • Αίας Γαστούνης – Πανηλειακός Πύργου για το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας Ηλείας (3:15 μ.μ.)
  • Κεραυνός Χειμαδιού – Π.Α.Ο. Κακοβάτου για το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας Ηλείας (3:15 μ.μ.)
  • Πρόοδος Σαλμώνης – Διγενής Χαριάς για το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας Ηλείας (3:15 μ.μ.)
  • Ηλειακός Βαρθολομιού – Α.Ο. Μακρισίων για το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας Ηλείας (3:15 μ.μ.)
  • Ολυμπιακός Ζαχάρως – Α.Π.Ο. Ώλενας για το πρωτάθλημα της Γ’ Κατηγορίας Ηλείας – 1ος ‘Ομιλος (3:15 μ.μ.)
  • Δάφνη Ανδραβίδας – Ερμής Πύργου για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου υποδομών Κ-16 της Ε.Π.Σ. Ηλείας (3:30 μ.μ.)
spot_img

Εγγραφείτε

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Παραλάβετε καθημερνά την εφημερίδα Ενημέρωση στο σπίτι ή στο γραφείο

Τελευταίες Δημοσιεύσεις

error: Το περιεχόμενο προστατεύεται!!