16.9 C
Amaliáda
Κυριακή, 3 Μαρτίου, 2024
ΑρχικήΕιδήσειςΑθλητισμόςΤα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα τοπικά πρωταθλήματα

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα τοπικά πρωταθλήματα

Σχετικές ιστορίες

Η “Συνάντηση της Δευτέρας” στη Βιβλιοθήκη Αμαλιάδας

Την Δευτέρα 4 Μαρτίου 2024 και ώρα 11:00 το...

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα τοπικά πρωταθλήματα

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΕΙΑΣ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΞενοφών Κρεστένων - Ηλειακός Λεχαινών 4-1Λευκός...

Εγγραφές μαθητών στην Α’ Τάξη Δημοτικών Σχολείων της Ηλείας

Οι αιτήσεις εγγραφών στην Α΄ Τάξη των Δημοτικών Σχολείων...

Νέο μηχάνημα πλύσης κάδων απορριμμάτων στο Δήμο Ανδρίτσαινας – Κρεστένων

Σημαντική συμβολή προς την κατεύθυνση της προστασίας του περιβάλλοντος...
spot_img

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΕΙΑΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Δόξα Νέας Μανωλάδας – Ξενοφών Κρεστένων 0-1
Θύελλα Πύργου – Απόλλων Νέας Φιγαλείας 7-0
Αίας Γαστούνης – Λευκός Αστέρας Σκουροχωρίου 0-0
Πανηλειακός Πύργου – Ολυμπιακός Σαβαλίων 4-0
ΔΕΥΤΕΡΑ 22 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2024 – 3:00 μ.μ.
Αστέρας Αμαλιάδας – Ηλειακός Λεχαινών
Ρεπό: Πήγασος Πρασίνου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(12 αγώνες)
Θύελλα Πύργου 36-11 29
Ξενοφών Κρεστένων 22-4 28
Αστέρας Αμαλιάδας 21-8 23
Ηλειακός Λεχαινών 24-11 20
Δόξα Νέας Μανωλάδας 17-15 18
Πανηλειακός Πύργου 16-15 13
Λευκός Αστέρας Σκουροχωρίου 13-25 11
Αίας Γαστούνης 10-21 11
Ολυμπιακός Σαβαλίων 14-24 10
Απόλλων Νέας Φιγαλείας 19-42 8
Πήγασος Πρασίνου 9-25 5

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΕΙΑΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Ολυμπιακός Λαμπετίου – Κεραυνός Χειμαδιού 1-2
Πέλοπας Πύργου – Κένταυρος Σωστίου 6-0
Π.Α.Ο. Κακοβάτου – Ηλειακός Βαρθολομιού 2-1
Διγενής Χαριάς – Ολυμπιάδα Γουμέρου 4-2
Θύελλα Καρδαμά – Α,Ο. Μακρισίων 2-0
Πρόοδος Σαλμώνης – Α.Ο. Κάστρου 3-1
Δάφνη Ανδραβίδας – Μυρσιναϊκός Μυρσίνης 2-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(14 αγώνες)
Δάφνη Ανδραβίδας 41-11 36
Α.Ο. Μακρισίων 29-13 32
Π.Α.Ο. Κακοβάτου 28-14 32
Θύελλα Καρδαμά 33-13 29
Πέλοπας Πύργου 29-17 27
Διγενής Χαριάς 31-28 22
Κεραυνός Χειμαδιού* 22-22 21
Μυρσιναϊκός Μυρσίνης 29-27 16
Ολυμπιάδα Γουμέρου 27-31 14
Α.Ο. Κάστρου* 22-36 14
Ηλειακός Βαρθολομιού 19–31 13
Ολυμπιακός Λαμπετίου 21-37 13
Πρόοδος Σαλμώνης 19-35 9
Κένταυρος Σωστίου 13-50 3

  • Κεραυνός Χειμαδιού και Α.Ο. Κάστρου έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΕΙΑΣ
1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Α.Π.Ο. Ώλενας – Αλφειός Επιταλίου 7-0
Ολυμπιακός Ζαχάρως – Νές Ατρόμητος Λαστεΐκων 0-0
Άγιος Δημήτριος Πουρναρίου – Κεραυνός Βρίνας 0-5
Α.Ο. Αγίου Γεωργίου – Πέλοπας Πελοπίου 1-1
Αλφειονίδα Αλφειούσας – Αργοναύτης Κατακώλου 4-0
Π.Α.Σ. Πύργος – Α.Ο. Ανδρίτσαινας 2023 4-0

Η Βαθμολογία
(10 αγώνες)
Πέλοπας Πελοπίου 33-7 25
Κεραυνός Βρίνας 28-7 23
Νέος Ατρόμητος Λασταιίκων 31-8 20
Α.Ο. Αγίου Γεωργίου 32-13 20
Π.Α.Σ. Πύργος 29-16 19
Ολυμπιακός Ζαχάρως 22-10 18
Α.Π.Ο. Ώλενας* 18-16 15
Α.Ο. Ανδρίτσαινας 2023 17-26 12
Αλφειονίδα Αλφειούσας 16-16 12
Αλφειός Επιταλίου 5-42 3
Άγιος Δημήτριος Πουρναρίου** 11-41 0
Αργοναύτης Κατακώλου/* 2-43 -3

  • Ο Α.Π.Ο. Ώλενας και ο Αργοναύτης Κατακώλου έχουν έναν αγώνα λιγότερο
    ** Ο Αργοναύτης Κατακώλου και Άγιος Δημήτριος Πουρναρίου έχουν έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς.

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Προοδευτική Μανωλάδας – Αετός Αλποχωρίου 3-0
Ατρόμητος Καβασίλων – Λέοντες Αμαλιάδας 1-0
Εθνικός Γερακίου – Άρης Δήμητρας 3-1
Αίολος Πύργου – Αετός Κέντρου 4-0
Ερμής Πύργου – Α.Π.Ο. Κουρτεσίου 0-4
Ίφιτος Καλυβίων Ήλιδας – Δόξα Ελαιώνα3-0 α.α.

Η Βαθμολογία
(10 αγώνες)
Α.Π.Ο Κουρτεσίου 43-3 30
Προοδευτική Μανωλάδας 35-14 25
Λέοντες Αμαλιάδας 40-9 22
Ατρόμητος Καβασίλων** 27-6 19
Άρης Δήμητρας* 27-22 15
Αετός Αλποχωρίου 20-22 15
Εθνικός Γερακίου* 16-21 15
Αετός Κέντρου 17-32 12
Αίολος Πύργου* 20-27 12
Ερμής Πύργου* 16-35 3
Ίφιτος Καλυβίων Ήλιδας 11-50 3
Δόξα Ελαιώνα*** — — —

  • Άρης Δήμητρας, Εθνικός Γερακίου, Αίολος Πύργου, Ερμής Πύργου έχουν έναν αγώνα λιγότερο
  • Ο Ατρόμητος Καβασίλων έχει δύο αγώνες λιγότερους
    *** Η Δόξα Ελαιώνα έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
spot_img

Εγγραφείτε

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Παραλάβετε καθημερνά την εφημερίδα Ενημέρωση στο σπίτι ή στο γραφείο

Τελευταίες Δημοσιεύσεις

error: Το περιεχόμενο προστατεύεται!!