11 C
Amaliáda
Σάββατο, 2 Μαρτίου, 2024
ΑρχικήΕιδήσειςΑθλητισμόςΤα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα τοπικά πρωταθλήματα

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα τοπικά πρωταθλήματα

Σχετικές ιστορίες

Ελιά: Αντιμετώπιση ασθενειών και γενικές οδηγίες για το κλάδεμα στην Ηλεία

Τεχνικό δελτίο γεωργικών προειδοποιήσεων φυτοπροστασίας εξέδωσε το Περιφερειακό Κέντρο,...

Ονοματοδοσία οδών και πλατειών στην Κάτω Παναγιά

Το Δημοτικό Συμβούλιο Ανδραβίδας - Κυλλήνης ενέκρινε την ονομασία...

Συνάντηση Δημάρχου Ανδραβίδας – Κυλλήνης με τον Υπουργό Ψηφιακής Διακυβέρνησης

Συνάντηση εργασίας με τον Υπουργό Ψηφιακής Διακυβέρνησης Δημήτρη Παπαστεργίου...

«Φούστα – μπλούζα» από τη Θεατρική Ομάδα Αμαλιάδας «Ήλις»

Το έργο «Φούστα - μπλούζα» των Ρέππα - Παπαθανασίου...

Το νέο Διοικητικό Συμβούλιο της Δ.Ε.Υ.Α. Πηνειού

Με απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου συγκροτήθηκε το Διοικητικού Συμβουλίου...
spot_img

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΕΙΑΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Δόξα Νέας Μανωλάδας – Ολυμπιακός Σαβαλίων 3-1
Ηλειακός Λεχαινών – Απόλλων Νέας Φιγαλείας 1-1
Αίας Γαστούνης – Θύελλα Πύργου 0-0
Πανηλειακός Πύργου – Πήγασος Πρασίνου 1-1
ΔΕΥΤΕΡΑ 5 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024 – 3:15 μ.μ.
Λευκός Αστέρας Σκουροχωρίου – Ξενοφών Κρεστένων
Ρεπό: Αστέρας Αμαλιάδας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(14 αγώνες)
Θύελλα Πύργου 41-13 33
Ξενοφών Κρεστένων 25-6 31
Ηλειακός Λεχαινών 29-13 27
Αστέρας Αμαλιάδας 24-12 23
Δόξα Νέας Μανωλάδας 20-16 21
Πανηλειακός Πύργου 19-21 14
Αίας Γαστούνης 11-22 13
Λευκός Αστέρας Σκουροχωρίου 13-27 11
Ολυμπιακός Σαβαλίων 16-28 11
Απόλλων Νέας Φιγαλείας 21-44 10
Πήγασος Πρασίνου 11-27 7

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΕΙΑΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Θύελλα Καρδαμά – Ολυμπιακός Λαμπετίου 2-0
Δάφνη Ανδραβίδας – Α.Ο. Κάστρου 3-0
Πέλοπας Πύργου – Πρόοδος Σαλμώνης 4-2
Μυρσιναϊκός Μυρσίνης – Α.Ο. Μακρισίων 1-7
Διγενής Χαριάς – Κεραυνός Χειμαδιού 4-1
Ολυμπιάδα Γουμέρου – Ηλειακός Βαρθολομιού 3-0
Π.Α.Ο. Κακοβάτου – Κένταυρος Σωστίου 3-0α.α.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(15 αγώνες)
Δάφνη Ανδραβίδας 44-11 39
Α.Ο. Μακρισίων 36-14 35
Π.Α.Ο. Κακοβάτου 32-16 35
Πέλοπας Πύργου 34-19 33
Θύελλα Καρδαμά 37-16 32
Διγενής Χαριάς 35-28 25
Κεραυνός Χειμαδιού 23-27 21
Ολυμπιάδα Γουμέρου 32-32 20
Α.Ο. Κάστρου 25-41 17
Μυρσιναϊκός Μυρσίνης 30-34 16
Ολυμπιακός Λαμπετίου 21-39 14
Ηλειακός Βαρθολομιού 19–34 13
Πρόοδος Σαλμώνης 21-39 10
Κένταυρος Σωστίου* — — —

  • Ο Κένταυρος Σωστίου αποχώρησε από το πρωτάθλημα

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Κεραυνός Βρίνας – Α.Ο. Ανδρίτσαινας 2023 1-1
Α.Π.Ο. Ώλενας – Αργοναύτης Κατακώλου 3-0
Αλφειός Επιταλίου – Πέλοπας Πελοπίου 0-5
Άγιος Δημήτριος Πουρναρίου-Αλφειονίδα Αλφειούσας 1-6
Α.Ο. Αγίου Γεωργίου – Ολυμπιακός Ζαχάρως 0-3 α.α.
Π.Α.Σ. Πύργος – Νέος Ατρόμητος Λασταιίκων αναβολήθηκε

Η Βαθμολογία
(12 αγώνες)
Πέλοπας Πελοπίου 41-7 31
Κεραυνός Βρίνας 31-9 27
Ολυμπιακός Ζαχάρως 28-11 25
Α.Π.Ο. Ώλενας 24-17 24
Νέος Ατρόμητος Λασταιίκων* 38-8 23
Α.Ο. Αγίου Γεωργίου 34-17 23
Π.Α.Σ. Πύργος* 30-17 19
Α.Ο. Ανδρίτσαινας 2023 17-29 13
Αλφειονίδα Αλφειούσας 23-20 12
Αλφειός Επιταλίου 8-48 6
Άγιος Δημήτριος Πουρναρίου 12-54 0
Αργοναύτης Κατακώλου 3-52 0

  • Π.ΑΣ. Πύργος και Νέος Ατρόμητος Λασταιίκων έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Άρης Δήμητρας – Λέοντες Αμαλιάδας 1-2
Εθνικός Γερακίου – Αετός Αλποχωρίου 1-1
Ίφιτος Καλυβίων Ήλιδας – Προοδευτική Μανωλάδας 0-3
Ατρόμητος Καβασίλων – Αίολος Πύργου 2-1
Δόξα Ελαιώνα – Α.Π.Ο. Κουρτεσίου 0-3 α.α.
Ερμής Πύργου – Αετός Κέντρου 0-3 α.α.

Η Βαθμολογία
(12 αγώνες)
Α.Π.Ο Κουρτεσίου 54-3 36
Προοδευτική Μανωλάδας 42-14 29
Ατρόμητος Καβασίλων* 37-7 28
Λέοντες Αμαλιάδας 47-11 28
Αετός Αλποχωρίου 21-28 16
Άρης Δήμητρας* 28-29 15
Αίολος Πύργου 23-33 15
Αετός Κέντρου 21-34 15
Εθνικός Γερακίου 18-30 16
Ερμής Πύργου 22-37 9
Ίφιτος Καλυβίων Ήλιδας 13-57 3
Δόξα Ελαιώνα** — — —

  • Άρης Δήμητρας, Ατρόμητος Καβασίλων έχουν έναν αγώνα λιγότερο
    ** Η Δόξα Ελαιώνα έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
spot_img

Εγγραφείτε

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Παραλάβετε καθημερνά την εφημερίδα Ενημέρωση στο σπίτι ή στο γραφείο

Τελευταίες Δημοσιεύσεις

error: Το περιεχόμενο προστατεύεται!!