17.9 C
Amaliáda
Σάββατο, 15 Ιουνίου, 2024
ΑρχικήΕιδήσειςΑθλητισμόςΤα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα τοπικά πρωταθλήματα

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στα τοπικά πρωταθλήματα

Σχετικές ιστορίες

Δράσεις και εκδηλώσεις σήμερα 15-6-2024 στην Ηλεία

ΣΑΒΒΑΤΟ 15 ΙΟΥΝΙΟΥ 2024Ο Μικρασιατικός Σύλλογος Γαστούνης και Περιχώρων...

Σαν Σήμερα 15 Ιουνίου

14 Ιουνίου | 15 Ιουνίου | 16 Ιουνίου Η 15η...

Φωτιά σε απορρίμματα στην Αμαλιάδα

Φωτιά εκδηλώθηκε το βράδυ που πέρασε σε σημείο ανεξέλεγκτης...

Πρόγραμμα άρδευσης στα αρδευτικά δίκτυα ζώνης Πηνειού Ηλείας

Με βάση τα διαθέσιμα στοιχεία που αφορούν τον ωφέλιμο...

Δήμος Αρχαίας Ολυμπίας: Ανάθεση μελέτης για σύνταξη Τοπικού Πολεοδομικού Σχεδίου

Ενημερώνουμε τους συνδημότες μας ότι ανατέθηκε η μελέτη για...
spot_img

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΕΙΑΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Δόξα Νέας Μανωλάδας – Ολυμπιακός Σαβαλίων 3-1
Ηλειακός Λεχαινών – Απόλλων Νέας Φιγαλείας 1-1
Αίας Γαστούνης – Θύελλα Πύργου 0-0
Πανηλειακός Πύργου – Πήγασος Πρασίνου 1-1
ΔΕΥΤΕΡΑ 5 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024 – 3:15 μ.μ.
Λευκός Αστέρας Σκουροχωρίου – Ξενοφών Κρεστένων
Ρεπό: Αστέρας Αμαλιάδας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(14 αγώνες)
Θύελλα Πύργου 41-13 33
Ξενοφών Κρεστένων 25-6 31
Ηλειακός Λεχαινών 29-13 27
Αστέρας Αμαλιάδας 24-12 23
Δόξα Νέας Μανωλάδας 20-16 21
Πανηλειακός Πύργου 19-21 14
Αίας Γαστούνης 11-22 13
Λευκός Αστέρας Σκουροχωρίου 13-27 11
Ολυμπιακός Σαβαλίων 16-28 11
Απόλλων Νέας Φιγαλείας 21-44 10
Πήγασος Πρασίνου 11-27 7

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΕΙΑΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Θύελλα Καρδαμά – Ολυμπιακός Λαμπετίου 2-0
Δάφνη Ανδραβίδας – Α.Ο. Κάστρου 3-0
Πέλοπας Πύργου – Πρόοδος Σαλμώνης 4-2
Μυρσιναϊκός Μυρσίνης – Α.Ο. Μακρισίων 1-7
Διγενής Χαριάς – Κεραυνός Χειμαδιού 4-1
Ολυμπιάδα Γουμέρου – Ηλειακός Βαρθολομιού 3-0
Π.Α.Ο. Κακοβάτου – Κένταυρος Σωστίου 3-0α.α.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(15 αγώνες)
Δάφνη Ανδραβίδας 44-11 39
Α.Ο. Μακρισίων 36-14 35
Π.Α.Ο. Κακοβάτου 32-16 35
Πέλοπας Πύργου 34-19 33
Θύελλα Καρδαμά 37-16 32
Διγενής Χαριάς 35-28 25
Κεραυνός Χειμαδιού 23-27 21
Ολυμπιάδα Γουμέρου 32-32 20
Α.Ο. Κάστρου 25-41 17
Μυρσιναϊκός Μυρσίνης 30-34 16
Ολυμπιακός Λαμπετίου 21-39 14
Ηλειακός Βαρθολομιού 19–34 13
Πρόοδος Σαλμώνης 21-39 10
Κένταυρος Σωστίου* — — —

  • Ο Κένταυρος Σωστίου αποχώρησε από το πρωτάθλημα

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Κεραυνός Βρίνας – Α.Ο. Ανδρίτσαινας 2023 1-1
Α.Π.Ο. Ώλενας – Αργοναύτης Κατακώλου 3-0
Αλφειός Επιταλίου – Πέλοπας Πελοπίου 0-5
Άγιος Δημήτριος Πουρναρίου-Αλφειονίδα Αλφειούσας 1-6
Α.Ο. Αγίου Γεωργίου – Ολυμπιακός Ζαχάρως 0-3 α.α.
Π.Α.Σ. Πύργος – Νέος Ατρόμητος Λασταιίκων αναβολήθηκε

Η Βαθμολογία
(12 αγώνες)
Πέλοπας Πελοπίου 41-7 31
Κεραυνός Βρίνας 31-9 27
Ολυμπιακός Ζαχάρως 28-11 25
Α.Π.Ο. Ώλενας 24-17 24
Νέος Ατρόμητος Λασταιίκων* 38-8 23
Α.Ο. Αγίου Γεωργίου 34-17 23
Π.Α.Σ. Πύργος* 30-17 19
Α.Ο. Ανδρίτσαινας 2023 17-29 13
Αλφειονίδα Αλφειούσας 23-20 12
Αλφειός Επιταλίου 8-48 6
Άγιος Δημήτριος Πουρναρίου 12-54 0
Αργοναύτης Κατακώλου 3-52 0

  • Π.ΑΣ. Πύργος και Νέος Ατρόμητος Λασταιίκων έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Άρης Δήμητρας – Λέοντες Αμαλιάδας 1-2
Εθνικός Γερακίου – Αετός Αλποχωρίου 1-1
Ίφιτος Καλυβίων Ήλιδας – Προοδευτική Μανωλάδας 0-3
Ατρόμητος Καβασίλων – Αίολος Πύργου 2-1
Δόξα Ελαιώνα – Α.Π.Ο. Κουρτεσίου 0-3 α.α.
Ερμής Πύργου – Αετός Κέντρου 0-3 α.α.

Η Βαθμολογία
(12 αγώνες)
Α.Π.Ο Κουρτεσίου 54-3 36
Προοδευτική Μανωλάδας 42-14 29
Ατρόμητος Καβασίλων* 37-7 28
Λέοντες Αμαλιάδας 47-11 28
Αετός Αλποχωρίου 21-28 16
Άρης Δήμητρας* 28-29 15
Αίολος Πύργου 23-33 15
Αετός Κέντρου 21-34 15
Εθνικός Γερακίου 18-30 16
Ερμής Πύργου 22-37 9
Ίφιτος Καλυβίων Ήλιδας 13-57 3
Δόξα Ελαιώνα** — — —

  • Άρης Δήμητρας, Ατρόμητος Καβασίλων έχουν έναν αγώνα λιγότερο
    ** Η Δόξα Ελαιώνα έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
spot_img

Εγγραφείτε

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Παραλάβετε καθημερνά την εφημερίδα Ενημέρωση στο σπίτι ή στο γραφείο

Τελευταίες Δημοσιεύσεις

error: Το περιεχόμενο προστατεύεται!!