17.7 C
Amaliáda
Παρασκευή, 23 Φεβρουαρίου, 2024
ΑρχικήΕιδήσειςΑθλητισμόςΌλα τα αποτελέσματα στα τοπικά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου

Όλα τα αποτελέσματα στα τοπικά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου

Σχετικές ιστορίες

Ευρεία συνάντηση με τους Προέδρους των Τοπικών Κοινοτήτων ο Δήμαρχος Ζαχάρως

Την Παρασκευή, 23 Φεβρουαρίου 2024, ο Δήμαρχος Ζαχάρως Κωνσταντίνος...

Συνάντηση εκπαιδευτικών με το Δήμαρχο Πύργου

Θέματα που αφορούν την Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση απασχόλησαν την συνάντηση...

Προσλήψεις για τη Δημοτική Αστυνομία σε Δήμους της Ηλείας

Δημοσιεύτηκε η προκήρυξη που αφορά στην πλήρωση 1.213 θέσεων...

Τεστ Παπ τη Δευτέρα στα Λεχαινά

O Δήμος Ανδραβίδας - Κυλλήνης, μέσω του Κέντρου Ένταξης...

Υπεγράφη η σύμβαση για το σύστημα επεξεργασίας νερού στη Μυρσίνη

Μετά από συντονισμένες κινήσεις του Δημάρχου Ανδραβίδας - Κυλλήνης,...
spot_img

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΕΙΑΣ

ΤA ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Ξενοφών Κρεστένων – Αστέρας Αμαλιάδας 3-2
Απόλλων Νέας Φιγαλείας – Αίας Γαστούνης 1-1
Ολυμπιακός Σαβαλίων – Πήγασος Πρασίνου 1-1
Λευκός Αστέρας Σκουροχωρίου – Ηλειακός Λεχαινών 0-2
Θύελλα Πύργου – Πανηλειακός Πύργου 5-2
Ρεπό: Δόξα Νέας Μανωλάδας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(13 αγώνες)
Θύελλα Πύργου 36-11 32
Ξενοφών Κρεστένων 25-6 31
Ηλειακός Λεχαινών 28-12 26

Αστέρας Αμαλιάδας 24-12 23

Δόξα Νέας Μανωλάδας 17-15 18
Πανηλειακός Πύργου 16-15 13
Αίας Γαστούνης 11-22 12

Λευκός Αστέρας Σκουροχωρίου 13-27 11

Ολυμπιακός Σαβαλίων 15-25 11

Απόλλων Νέας Φιγαλείας 20-43 9

Πήγασος Πρασίνου 10-26 6

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΕΙΑΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Κεραυνός Χειμαδιού – Πέλοπας Πύργου 0-1
Α.Ο. Κάστρου – Θύελλα Καρδαμά 3-2
Ολυμπιάδα Γουμέρου – Π.Α.Ο. Κακοβάτου 2-1
Ολυμπιακός Λαμπετίου – Πρόοδος Σαλμώνης 0-0
Ηλειακός Βαρθολομιού – Μυρσιναϊκός Μυρσίνης 3-1
Α.Ο. Μακρισίων – Δάφνη Ανδραβίδας 1-3
Κένταυρος Σωστίου – Διγενής Χαριάς 0-3 α.α.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(14 αγώνες)
Δάφνη Ανδραβίδας 44-12 39
Α.Ο. Μακρισίων 30-16 32
Π.Α.Ο. Κακοβάτου 29-16 32

Πέλοπας Πύργου 30-17 30

Θύελλα Καρδαμά 35-16 29
Διγενής Χαριάς 31-28 22
Κεραυνός Χειμαδιού 22-23 21
Ολυμπιάδα Γουμέρου 29-32 17
Α.Ο. Κάστρου 25-38 17

Μυρσιναϊκός Μυρσίνης 30-30 16

Ηλειακός Βαρθολομιού 22–32 16

Ολυμπιακός Λαμπετίου 21-37 14

Πρόοδος Σαλμώνης 19-35 10
Κένταυρος Σωστίου* — — —

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΕΙΑΣ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Κεραυνός Βρίνας – ΠΑΣ Πύργος 2-1
Άγιος Δημήτριος Πουρναρίου – Ατρόμητος Λαστεΐκων 0-7
Αργοναύτης Κατακώλου – Α.Ο. Αγίου Γεωργίου 1-2
Αλφειονίδα Αλφειούσας – Ολυμπιακός Ζαχάρως 1-3
Αλφειός Επιταλίου – Α.Ο. Ανδρίτσαινας 2023 0-1
Πέλοπας Πελοπίου – Α.Π.Ο. Ώλενας 3-0

Η Βαθμολογία
(11 αγώνες)
Πέλοπας Πελοπίου 36-7 28
Κεραυνός Βρίνας 29-8 26
Νέος Ατρόμητος Λασταιίκων 38-8 23
Α.Ο. Αγίου Γεωργίου 34-14 23
Ολυμπιακός Ζαχάρως 25-11 21
Π.Α.Σ. Πύργος 30-18 19
Α.Π.Ο. Ώλενας 18-19 15
Α.Ο. Ανδρίτσαινας 2023 18-26 15
Αλφειονίδα Αλφειούσας 17-19 12
Αλφειός Επιταλίου 5-43 3
Άγιος Δημήτριος Πουρναρίου 11-48 0
Αργοναύτης Κατακώλου 3-45 -3

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΗΛΕΙΑΣ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Προοδευτική Μανωλάδας – Αίολος Πύργου 4-0
Α.Π.Ο. Κουρτεσίου – Άρης Δήμητρας 5-0
Λέοντες Αμαλιάδας – Εθνικός Γερακίου 5-1
Αετός Κέντρου – Ίφιτος Καλυβίων Ήλιδας 4-2
Αετός Αλποχωρίου – Ατρόμητος Καβασίλων 0-5
Δόξα Ελαιώνα – Ερμής Πύργου 0-3 α.α.

Η Βαθμολογία
(11 αγώνες)
Α.Π.Ο Κουρτεσίου 48-3 33
Προοδευτική Μανωλάδας 39-14 28
Λέοντες Αμαλιάδας 45-10 25
Ατρόμητος Καβασίλων 35-6 25
Άρης Δήμητρας 27-27 15
Αετός Αλποχωρίου 20-27 15
Αίολος Πύργου 22-31 15
Αετός Κέντρου 21-34 15
Εθνικός Γερακίου 17-29 12
Ερμής Πύργου 21-41 6
Ίφιτος Καλυβίων Ήλιδας 11-50 3
Δόξα Ελαιώνα — — —

spot_img

Εγγραφείτε

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Παραλάβετε καθημερνά την εφημερίδα Ενημέρωση στο σπίτι ή στο γραφείο

Τελευταίες Δημοσιεύσεις

error: Το περιεχόμενο προστατεύεται!!