29.3 C
Amaliáda
Σάββατο, 20 Ιουλίου, 2024
ΑρχικήΕιδήσειςΑθλητισμόςΔράσεις και Εκδηλώσεις σήμερα 21-1-2024 στην Ηλεία

Δράσεις και Εκδηλώσεις σήμερα 21-1-2024 στην Ηλεία

Σχετικές ιστορίες

Εργασίες αποκατάστασης στο θέατρο Αρχαίας Ήλιδας

Εργασίες αποκατάστασης των φθορών και ανακαίνισης του ξύλινου θεάτρου...

Τέσσερα χρόνια χωρίς τον ποιητή Θοδωρή Μπασιάκο

Σαν σήμερα, πριν τέσσερα χρόνια, στις 19 Ιουλίου 2020...

Συνάντηση ομογενών στην Αμαλιάδα

Οι φορείς των Πολιτιστικών Συλλόγων του Δήμου Ήλιδας και...

Συνεδρίαση Δημοτικής Επιτροπής Δήμου Αρχαίας Ολυμπίας

Δημόσια τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής του Δήμου Αρχαίας...

Πού θα γίνουν δωρεάν ράπιντ τεστ στην Ηλεία τη Δευτέρα 22 Ιουλίου 2024

Οι δειγματοληπτικοί έλεγχοι προς το ευρύ κοινό συνεχίζονται εκ μέρους...
spot_img

ΚΥΡΙΑΚΗ 21 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2024

  • Εθελοντική αιμοδοσία στο Καλλίκωμο από τους Πολιτιστικούς Συλλόγου Σαμικού και Καλλικώμου (9:00 π.μ. – 1:00 μ.μ.)
  • Ο Εκπολιτιστικός Σύλλογος Γυναικών Γρανιτσεΐκων «Φίλοι του Σχολείου» διοργανώνει την κοπή της Πρωτοχρονιάτικης πίτας του. στον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου Γρανιτσαιίκων μετά το πέρας της Θείας Λειτουργίας (10:00 π.μ.)
  • Κλήρωση των λαχνών της Ανθρώπινης Αλληλεγγύης στα γραφεία της στην Αμαλιάδα (11:00 π.μ.)
  • Κόβει την πίτα του ο Σύλλογος Φίλων Αλκυώνος Κατακώλου στον Ιερό Ναό Κοιμήσεως Θεοτόκου (11:30 π.μ.)
  • Συνεδρίαση Διοικητικού Συμβουλίου Εμπορικού Συλλόγου Αρχαίας Ολυμπίας “Ο Ερμής” (12:00 μ.)
  • Ο Πολιτιστικός, Λαογραφικός και Μορφωτικός Σύλλογος ‘Ηλιδας «Η ‘Ελισσα» διοργανώνει παραδοσιακό γλέντι με τίτλο: «Ν’ αραδιαστίτι στου χουρό», όπου θα γίνει και η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας (1:00 μ.μ.)
  • Την πρωτοχρονιάτικη πίτα του θα κόψει ο Μικρασιατικός Σύλλογος Γαστούνης και Περιχώρων «Οι Ίωνες» στην αίθουσα εκδηλώσεων στο ΚΑΠΗ Γαστούνης (4:30 μ.μ.)
  • Αρχαιρεσίες για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου στον Σύλλογο Γυναικών Ανδραβίδας (4:30 μ.μ. – 7:30 μ.μ.)
  • Μεταφορά της σεπτής εικόνας του πολιούχου και προστάτη του Πύργου θαυματουργού Αγίου Χαραλάμπους από το ιστορικό ναΰδριό του, στον Ιερό Ναό Αγίας Κυριακής.
  • Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Αρχαίας Ήλιδας διοργανώνει εκδήλωση για την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας στο παλαιό Δημοτικό Σχολείο (6:00 μ.μ.)
  • Την πρωτοχρονιάτικη πίτα του θα κόψει την ο Σύλλογος των Ασπροσπιτιωτών, των καταγόμενων από τα Άσπρα Σπίτια της Αρχαίας Ολυμπίας στο Πνευματικό Κέντρο Ευαγγελίστριας στον Πειραιά (6:00 μ.μ.)
  • Την πρωτοχρονιάτικη πίτα του θα κόψει ο Σύλλογος Φίλων Παραδοσιακού Δημοτικού Τραγουδιού «Ο Μωριάς» (6:00)
  • Την πρωτοχρονιάτικη πίτα του θα κόψει ο Σύλλογος Εθελοντών Αιμοδοτών Τραγανού «Η Ελπίδα» στο Ενοριακό Κέντρο του Ιερού Ναού Αγίου Νικολάου Τραγανού (6:30 μ.μ.)
  • Την πρωτοχρονιάτικη πίτα τους θα κόψουν οι μαθητές της Β’ Τάξης του Γυμνασίου Βαρθολομιού στο χώρο του σχολείου (6:30 μ.μ.)
  • Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Βάρδας διοργανώνει εκδήλωση κοπής της πρωτοχρονιάτικης πίτας στο La sueno café bar (7:30 μ.μ.)

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

  • Ολυμπιακός Ζαχάρως – Νέος Ατρόμητος Λασταιίκων για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Γ’ Κατηγορίας Ηλείας – 1ος Όμιλος (11:00 π.μ.)
  • Άγιος Δημήτριος Πουρναρίου – Κεραυνός Βρίνας στο γήπεδο του Πελοπίου για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Γ’ Κατηγορίας Ηλείας – 1ος Όμιλος (11:00 π.μ.)
  • Α.Ο. Αγίου Γεωργίου – Πέλοπας Πελοπίου στο γήπεδο του Αμπελώνα για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Γ’ Κατηγορίας Ηλείας – 1ος Όμιλος (11:00 π.μ.)
  • Αλφειονίδα Αλφειούσας – Αργοναύτης Κατακώλου για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Γ’ Κατηγορίας Ηλείας – 1ος Όμιλος (11:00 π.μ.)
  • Ατρόμητος Καβασίλων – Λέοντες Αμαλιάδας για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Γ’ Κατηγορίας Ηλείας – 2ος Όμιλος (11:00 π.μ.)
  • Εθνικός Γερακίου – Άρης Δήμητρας για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Γ’ Κατηγορίας Ηλείας – 2ος Όμιλος (11:00 π.μ.)
  • Αίολος Πύργου – Αετός Κέντρου στο Ενωσιακό Γήπεδο Σπιάντζας για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Γ’ Κατηγορίας Ηλείας – 2ος Όμιλος (11:00 π.μ.)
  • Ερμής Πύργου – Α.Π.Ο. Κουρτεσίου στο γήπεδο Αλποχωρίου για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Γ’ Κατηγορίας Ηλείας – 2ος Όμιλος (11:00 π.μ.)
  • Ίφιτος Πύργου – Κεφαλληνιακός Αργοστολίου για το πρωτάθλημα μπάσκετ της Β’ Κατηγορίας Παίδων της ΕΣΚΑ-Η στον 3ο Όμιλο (1:00 μ.μ.)
  • Πρίγκιπες Λεχαινών – Δάφνη Ανδραβίδας στο καλτσέτο Ζαπάντη για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου υποδομών Κ12 (2:45 μ.μ.)
  • Ηρακλής Πύργου – Α.Ε. Βαρθολομιού για το πρωτάθλημα μπάσκετ της Β’ Κατηγορίας Παίδων της ΕΣΚΑ-Η στον 3ο Όμιλο (3:00 μ.μ.)
  • Κόροιβος Αμαλιάδας – Ε.Α. Πάτρας για το πρωτάθλημα μπάσκετ της Α’ Κατηγορίας Εφήβων της ΕΣΚΑ-Η (3:00 μ.μ.)
  • Θύελλα Πύργου – Απόλλων Νέας Φιγαλείας για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Α’ Κατηγορίας Ηλείας (3:00 μ.μ.)
  • Αίας Γαστούνης – Λευκός Αστέρας Σκουροχωρίου για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Α’ Κατηγορίας Ηλείας (3:00 μ.μ.)
  • Πανηλειακός Πύργου – Ολυμπιακός Σαβαλίων για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Α’ Κατηγορίας Ηλείας (3:00 μ.μ.)
  • Διγενής Χαριάς – Ολυμπιάδα Γουμέρου στο γήπεδο Καράτουλα για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Β’ Κατηγορίας Ηλείας (3:00 μ.μ.)
  • Θύελλα Καρδαμά – Α,Ο. Μακρισίων για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Β’ Κατηγορίας Ηλείας (3:00 μ.μ.)
  • Πρόοδος Σαλμώνης – Α.Ο. Κάστρου για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Β’ Κατηγορίας Ηλείας (3:00 μ.μ.)
  • Π.Α.Σ. Πύργος – Α.Ο. Ανδρίτσαινας 2023 στο γήπεδο του Κατακώλου για το πρωτάθλημα ποδοσφαίρου της Γ’ Κατηγορίας Ηλείας – 1ος Όμιλος (3:00 μ.μ.)
  • Κόροιβος Αμαλιάδας – Ολυμπιάδα Πάτρας για το πρωτάθλημα μπάσκετ της Α’ Κατηγορίας Παίδων της ΕΣΚΑ-Η (5:00 μ.μ.)
  • Ήλιδα Αμαλιάδας – Γ.Ε. Σκιλλούντος Κρεστένων για το πρωτάθλημα μπάσκετ της Β’ Κατηγορίας ΕΣΚΑ-Η στον 2ο Όμιλο (7:00 μ.μ.)
  • Υπερίων Αμαλιάδας – Αετός Πάτρας για το πρωτάθλημα μπάσκετ της Β’ Κατηγορίας ΕΣΚΑ-Η στον 2ο Όμιλο (9:00 μ.μ.)
spot_img

Εγγραφείτε

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Αποκτήστε πλήρη πρόσβαση στο περιεχόμενό μας

- Παραλάβετε καθημερνά την εφημερίδα Ενημέρωση στο σπίτι ή στο γραφείο

Τελευταίες Δημοσιεύσεις

error: Το περιεχόμενο προστατεύεται!!